Tiskové centrum

KB A SKUPINA EIB PODPOŘÍ ROZVOJOVÉ PROJEKTY V ČR ČÁSTKOU 8 MLD

Společnost: | Štítky: 24.04.2017

- Komerční banka od začátku roku uzavřela partnerské smlouvy s Evropskou investiční bankou (EIB) a Evropským investičním fondem (EIF) v celkové výši 8,1 miliard Kč na podporu českých podnikatelů; - Komerční banka (KB) a Evropský investiční fond poskytnou českým malým a středním firmám na inovační projekty 5,4 miliardy Kč v programu EuroInovace. Zvýhodněný úvěr EuroInovace nabízí klientům nižší úrok a menší požadavky na zajištění; - Dále pak Komerční banka a Evropská investiční banka poskytnou českým společnostem, které se věnují zaměstnávání mladých osob zvýhodněné úvěry ve výši 2,7 miliard Kč v programu EuroPremium Young; - KB a SG Equipment Finance jsou v posledních letech lídrem v poskytování zvýhodněného financování ve spolupráci s evropskými finančními institucemi. V minulém roce uzavřely s Evropským investičním fondem, Evropskou investiční bankou a Rozvojovou bankou Rady Evropy smlouvy v celkové výši 17 miliard Kč.

Češi v roce 2016 uhradili rekordní sumu ze závazků po splatnostI

Společnost: | Štítky: 11.04.2017

Občané zapsaní v registru klientských informací SOLUS v roce 2016 uhradili téměř 5,2 miliardy korun ze svých závazků po splatnosti evidovaných v Registru fyzických osob. Je to o 12 % více, než v roce 2015, a zároveň jde o historicky nejvyšší splacenou částku od vzniku sdružení SOLUS v roce 1999.

NÁR. GALERII NAVŠTÍVILO ZDARMA TÉMĚŘ O POLOVINU VÍCE DĚTÍ

Společnost: | Štítky: 05.04.2017

Téměř o polovinu vzrostl v roce 2016 počet návštěvníků z řad dětí a studentů, kteří bezplatně navštívili sbírkové expozice Národní galerie v Praze. Díky spolupráci s Komerční bankou mají tuto možnost již od dubna 2015. Zatímco v minulém roce využilo volného vstupu 70 tisíc dětí, mládeže do 18 let a studentů do 26 let, o rok dříve to bylo pouze 49 tisíc.

ZÁJEM O VKLADOVÉ BANKOMATY KOMERČNÍ BANKY PRUDCE ROSTE

Společnost: | Štítky: 03.04.2017

- Klienti Komerční banky (KB) uložili prostřednictvím vkladových bankomatů (DATM) za rok 2016 více než 12 miliard korun; - Meziročně došlo k nárůstu o 50 %; - Celkový počet vkladových transakcí za minulý rok dosáhl hodnotu tři čtvrtě milionu; - Komerční banka provozuje nejširší síť vkladových bankomatů (celkem 200 DATM), v letošním roce zprovozní dalších 60; - Vklad hotovosti prostřednictvím vkladových bankomatů Komerční banky je bez poplatků.

Sdružení SOLUS poskytlo více než 22 tisíc výpisů z rejstříků

Společnost: | Štítky: 22.03.2017

Sdružení SOLUS vystavuje občanům a firmám stále častěji výpis o tom, jaké údaje o nich v registrech klientských informací eviduje. Za dobu své existence takto poskytlo již více než 200 tisíc výpisů, jen v roce 2016 to bylo více než 22 tisíc výpisů.

Aplikace SMS Výpis je nově dostupná i na zařízeních Apple

Společnost: | Štítky: 09.03.2017

Oblíbená aplikace SMS Výpis je nově dostupná na App Store pro zařízení s operačním systémem iOS. Spotřebitelé díky ní mohou průběžně ověřovat svou platební historii v Registru fyzických osob SOLUS, a informaci o případné evidenci dluhu po splatnosti získají do jedné minuty od odeslání požadavku.

DARAMIS: PROJEKT ZELENÉ MĚSTO 2 JE PRAKTICKY VYPRODANÝ

Společnost: | Štítky: 07.03.2017

Úspěšný projekt developerské společnosti Daramis v pražských Hrdlořezích – Zelené Město 2 – je prakticky vyprodaný. Z celkového počtu 344 bytů zbývá k prodeji již pouze 14 bytových jednotek. Prodej druhé etapy projektu Zelené Město, který dokazuje, že i ve velkoměstě je možné bydlet v harmonii s přírodou a nepřijít přitom o výhody městského života, byl zahájen v roce 2013.

Obrat skupiny Fincentrum vyrostl o 5,2 % na 1,61 mld

Společnost: | Štítky: 07.03.2017

Podle předběžných výsledků uzavřela skupina Fincentrum rok 2016 dalším růstem. Výborných výsledků dosáhla skupina zejména v České republice, kde se zvýšil obrat o 7,6 %, na Slovensku vykázalo Fincentrum mírný pokles obratu o 1,7 %. Celkový obrat v ČR a na Slovensku tak překročil 1,61 miliardy korun (meziročně + 5,2 %). Objem sjednaných hypotečních úvěrů rostl na obou trzích dvouciferným tempem.

BUDOVU KB ZÍSKAL NĚMECKÝ INVESTOR COMMERZ REAL

Společnost: | Štítky: 03.03.2017

• Budovu Komerční banky (KB) v centru Prahy v ulici Na Příkopě 33 získala německá investiční společnost Commerz Real Investmentgesellschaft mbH (Commerz Real) do portfolia svého fondu hausInvest. • Pobočka Komerční banky zůstane v budově Na Příkopě 33 zachována.

KB PŘIPRAVILA SPECIALIZOVANÝ WEB PRO EXPORTÉRY A IMPORTÉRY

Společnost: | Štítky: 02.03.2017

Kompletní informace ze zahraničních trhů nyní naleznou exportéři a importéři na nových webových stránkách Komerční banky. Na jednom místě najdou české firmy vybrané ekonomické zprávy a analýzy, databáze potenciálních odběratelů a dodavatelů, profily zemí, kalendář oborových akcí nebo informace o právních předpisech a clech.

FACTORING KB SLAVÍ 20 LET, JE JEDNIČKOU DOMÁCÍHO TRHU

Společnost: | Štítky: 13.02.2017

Factoring KB se v minulém roce stal největší faktoringovou společností v ČR, když získal téměř 29% podíl na trhu. Obrat společnosti dosáhl více než 37 miliard Kč, což znamená meziroční nárůst o šest procent. Aktuální údaje zveřejnila Asociace factoringových společností ČR. Factoring KB oslaví v polovině letošního roku 20. výročí aktivního působení na českém trhu.

Nejlepší fond roku 2016

Společnost: | Štítky: 07.02.2017

Společnost Fincentrum vyhlásila ve spolupráci s magazínem Forbes výsledky již sedmého ročníku analýzy domácího trhu podílových fondů Fincentrum & Forbes Investice roku. Odborná porota letos posuzovala více než 700 podílových fondů.

KB POKRAČUJE VE SPOLUPRÁCI S ASOCIACÍ SOUKROMÉHO ZEMĚDĚLSTVÍ ČR

Společnost: | Štítky: 01.02.2017

Komerční banka (KB) jako partner Asociace soukromého zemědělství ČR (ASZ ČR) podpoří i v letošním roce soukromé české zemědělce. Cílem letošní společné aktivity bude podpora zdravých potravin z české produkce s mottem „Dobré a poctivé z pole na talíř“.

KB NABÍZÍ KLIENTŮM KOMPLETNÍ ŘEŠENÍ I PRO DRUHOU VLNU EET

Společnost: | Štítky: 19.01.2017

Aktivní podporu a konkrétní řešení od KB SmartPay – aliance Komerční banky (KB) a společností Worldline – nabízí Komerční banka svým klientům i pro druhou vlnu elektronické evidence tržeb (EET), která se od 1. března 2017 vztahuje na maloobchod a velkoobchod. KB toto řešení nabízí pod značkou KB SmartPay. V první vlně EET využily nabídky Komerční banky stovky provozoven, které ocenily zejména jednoduchost instalace a obsluhy.

Češi splácí staré dluhy

Společnost: | Štítky: 12.01.2017

Podíl občanů s dluhem po splatnosti zapsaných v registru fyzických osob SOLUS klesl ke konci roku 2016 na 7,44 % (oproti 8,09 % ke konci roku 2015). Tento podíl se snižuje ve všech krajích České republiky: v Libereckém kraji se dostal na konci roku pod desetiprocentní hranici (9,93 %), ve Zlínském kraji a na Vysočině dokonce pod hranici pěti procent.

DIVIDENDOVÝ FOND IKS KB VYPLÁCÍ ZA LOŇSKÝ ROK DIVIDENDU 3%

Společnost: | Štítky: 11.01.2017

Dividendu ve výši tří procent (vztaženo ke kurzu 1,2056 Kč z 31. 12. 2016) vyplatí svým podílníkům za rok 2016 fond KB Privátní správa aktiv 5D – Exclusive třída D, který obhospodařuje Investiční kapitálová společnost KB (IKS KB). O tento akciový fond je mezi zkušenějšími investory značný zájem vzhledem k atraktivitě dividendových akcií v prostředí velmi nízkých úrokových sazeb.

KB SPUTILA INOVAČNÍ LABORATOŘ PRO BANKOVNÍ PRODUKTY A SLUŽBY

Společnost: | Štítky: 03.01.2017

Komerční banka (KB) spustila výjimečný projekt zaměřený na inovace v oblasti bankovních produktů a služeb. Ve spolupráci s inovační agenturou IdeaSense založila tzv. KB Inovační LAB, tedy vývojovou platformu vycházející ze spolupráce s externími partnery, klienty, akademickou sférou, start-upy, podnikatelskými akcelerátory a dalšími skupinami.

KB NABÍZÍ KLIENTŮM BEZPEČNOSTNÍ ŘEŠENÍ PRO MOBILNÍ BANKOVNICTVÍ

Společnost: | Štítky: 07.12.2016

Komerční banka je první bankou v České republice, která přistoupila k aktivní ochraně svých klientů při používání aplikací pro mobilní bankovnictví. Bezpečnostní ochrana IBM Trusteer Mobile se nově stala standardní součástí aplikace určené jak pro smartphony, tak pro tablety. Bezpečnostní řešení IBM Trusteer Mobile je dalším aktivním krokem Komerční banky pro zajištění bezpečí klientů.

15.ročník ocenění Fincentrum Banka roku® zná vítěze

Společnost: | Štítky: 23.11.2016

15. ročník ocenění Fincentrum Banka roku vyvrcholí dnes večer v pražském paláci Žofín. Cenu pro absolutního vítěze a nositele titulu „Banka roku“ převezme generální ředitel Komerční banky Albert Le Dirac'h. Titul „Pojišťovna roku“ získá podruhé v řadě Allianz pojišťovna. Stavební spořitelnou roku byla zvolena Českomoravská stavební spořitelna. Generálním partnerem ocenění Fincentrum Banka roku je společnost Fincentrum, hlavními partnery jsou poradenská společnost EY Česká republika a konzultační a technologická společnost Trask solutions.

4. ROČNÍK GRANTOVÉHO PROGRAMU KB NASTARTUJTE SE ZNÁ VÍTĚZE

Společnost: | Štítky: 16.11.2016

Již čtvrtý ročník grantový program Komerční banky pro mladé a začínající podnikatele „Nastartujte se“ zná letošní vítěze. Odborná porota vybrala z 30 přihlášených podnikatelských plánů jako nejlepší projekt Matemág - Radost z matiky. Matemág je příběhová výuková hra pro tablety, určená dětem v první a druhé třídě základních škol. Cílem hry je pomáhat dětem rozvíjet matematické dovednosti zábavnou formou. Na realizaci svého podnikatelského záměru získá autor projektu Matemágu od Komerční banky finanční grant ve výši 300 tisíc Kč.

Nejhodnotnější značku na českém finančním trhu má ČS

Společnost: | Štítky: 14.11.2016

Nejvyšší hodnotu na českém finančním trhu má značka Česká spořitelna, mezi pojišťovnami vede Kooperativa pojišťovna. Vyplývá to z žebříčku hodnoty značek bank a pojišťoven na českém trhu, který byl podle metodiky BrandWorth již potřetí sestaven v rámci ocenění Fincentrum Banka roku.

PŘES VKLADOVÉ BANKOMATY KB MĚSÍČNĚ PROJDE JIŽ VÍCE NEŽ 1 MLD

Společnost: | Štítky: 10.11.2016

- Měsíčně se prostřednictvím vkladových bankomatů Komerční banky uloží více než miliarda korun; - Meziročně došlo k nárůstu o téměř 75 %; - Klienti oceňují zejména dostupnost vkladových bankomatů i mimo otevírací dobu poboček, v tomto čase se uskutečňuje více jak třetina vkladových operací; - Počet měsíčních vkladových transakcí se pohybuje okolo hranice 60 tisíc, průměrný vklad je více než 17 tisíc Kč; - Do konce tohoto roku bude Komerční banka provozovat 200 vkladových bankomatů.

Dospělý občan má v ČR v průměru 8 finančních produktů

Společnost: | Štítky: 09.11.2016

Dospělý občan České republiky používá v průměru 8 finančních produktů. Několik rekordmanů v reprezentativním vzorku české populace používá dokonce 15 finančních produktů. Pořádek ve svých osobních financích má podle vlastního úsudku jen 60 % dotázaných občanů. V exkluzivním výzkum pro společnost Fincentrum to zjistila výzkumná agentura IPSOS.

Podzimní bytobraní od FINEPu

Společnost: | Štítky: 01.11.2016

Česká společnost FINEP svým klientům na podzim 2016 přináší úrodu dvou typů moderního bydlení. V nabídce jsou aktuálně nové byty do osobního vlastnictví, ale i byty ve stále populárnějším družstevním bydlení. Portfolio bytů doplňuje též nabídka rodinných domů.

KB SMARTPAY A KOMERČNÍ BANKA NOVĚ NABÍZÍ ŘEŠENÍ PRO EET

Společnost: | Štítky: 20.10.2016

Komerční banka (KB) a KB SmartPay začaly nabízet řešení pro elektronickou evidenci tržeb (EET). Nejjednodušší varianta, vhodná pro drobné podnikatele, využívá pro evidenci tržeb platební terminál. Do terminálu obchodník zadává jak karetní, tak i hotovostní platby. Obchodník pouze vloží základní údaje o transakci a terminál zajistí komunikaci s Finanční správou ČR i tisk účtenky podle specifikace EET pro zákazníka.

SPOLUPRÁCE KB A ASOCIACE MALÝCH A STŘ. PODNIKŮ BUDE POKRAČOVAT

Společnost: | Štítky: 13.10.2016

Komerční banka (KB) a Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) uzavřely u příležitosti Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně rámcovou smlouvu o spolupráci na rok 2017.

PŘES TŘI TISÍCE KLIENTŮ KB UŽ PLATÍ KARTOU V CHYTRÉM TELEFONU

Společnost: | Štítky: 06.10.2016

Novinku Komerční banky (KB) – bezkontaktní platební kartu v mobilním telefonu (MojeMobilní karta) – si za první měsíc od uvedení na trh pořídilo a začalo aktivně využívat více než tři tisíce klientů, což je výrazně nad očekáváním banky. Možnost bezpečných a pohodlných plateb prostřednictvím chytrého telefonu představila KB ve spolupráci s karetní asociací Visa letos na konci srpna. Moderní platební nástroj mohou využívat klienti Komerční banky na přístrojích s operačním systémem Android verze 4.4 KitKat nebo vyšší a NFC (Near Field Communication).

Úrokové sazby hypoték v Česku pokořily další historické minimum

Společnost: | Štítky: 21.09.2016

Po slabším červenci přinesl srpen v oblasti hypoték oživení, i když v minulých letech tomu bylo o prázdninách právě naopak a srpen dlouhodobě patří mezi slabší měsíce z hlediska objemu poskytnutých hypoték. Srpen také přinesl další pokoření historického minima, když průměrná sazba hypoték poskytnutých bankami klientům činila 1,84 %.

KOMERČNÍ BANKA AKTIVNĚ PODPOŘÍ SVÉ KLIENTY V OBLASTI EET

Společnost: | Štítky: 19.09.2016

Komerční banka ve spolupráci se společností Worldline bude od října nabízet vlastní řešení v oblasti elektronické evidence tržeb (EET). Připravovaná řešení pro EET budou zohledňovat specifika různých oblastí podnikání, jejich odlišné nároky a požadavky. KB bude tato řešení nabízet pod značkou KB SmartPay.

NOVÝ FOND IKS KB INVESTUJE DO KOMERČNÍCH NEMOVITOSTÍ V PRAZE

Společnost: | Štítky: 13.09.2016

- Nový Realitní fond KB II investuje do výnosových komerčních nemovitostí v Praze; - Fond se zaměřuje na kancelářské budovy generující příjem z nájmů s umírněným rizikem neobsazenosti; - Minimální investice do fondu je 1 milion Kč; - Odhadovaný roční výnos by se měl pohybovat v rozmezí 4 – 6 %.

KB VE SPOLUPRÁCI S EVROP. FIN. INSTITUCEMI ROZDĚLILA PŘES 21 MLD

Společnost: | Štítky: 08.09.2016

- Komerční banka poskytla svým klientům na úvěrech ve spolupráci s Evropskou investiční bankou (EIB) a Evropským investičním fondem (EIF) a Rozvojovou bankou Rady Evropy (CEB) přes 1200 úvěrů v objemu více než 21 miliard korun; - Průměrná výše úvěru (převážně dlouhodobý investiční úvěr) je 17 milionů Kč; - Skupina KB se v posledních letech stala nejvýznamnějším a v některých programech i exkluzivním partnerem evropských finančních institucí v ČR.

NÁRODNÍ GALERIE V PRAZE SE DÁL ZAMĚŘUJE NA DĚTI A STUDENTY

Společnost: | Štítky: 02.09.2016

V dubnu loňského roku spustily Národní galerie v Praze a Komerční banka společný projekt volného vstupu pro děti, mládež do 18 let a studenty do 26 let. Neomezený přístup do stálých expozic bude platit pro děti, mládež a studenty i ve školním roce 2016/17. Od začátku roku ho využilo více jak 40 tisíc lidí. Mladí návštěvníci, stejně jako mladé umění, jsou pro Národní galerii i nadále jednou z priorit.

KLIENTI KB VÝRAZNĚ ZVÝŠILI OBJEM ZAHRANIČNÍCH TRANSAKCÍ KARTAMI

Společnost: | Štítky: 29.08.2016

- Za posledních pět let stoupl objem zahraničních transakcí provedených platebními kartami Komerční banky během letních měsíců o 60 %; - Sedm z deseti bankomatů, kde klienti KB nejčastěji vybírají hotovost mimo ČR, je v Chorvatsku; - Největší jednorázová platba kartou Komerční banky se uskutečnila ve Francii v objemu 567 tisíc Kč.

KB SPOUŠTÍ BEZKONTAKTNÍ PLATBY PŘES CHYTRÝ TELEFON

Společnost: | Štítky: 24.08.2016

Komerční banka ve spolupráci se společnostmi Visa a Worldline startuje moderní způsob bezkontaktních plateb prostřednictvím mobilního telefonu – MojeMobilní karta. Technologii HCE (Host Card Emulation - uložení emulované platební karty v zabezpečeném prostředí vydavatele karty se vzdáleným přístupem k ní prostřednictvím mobilního zařízení vybaveného technologií NFC) pro bezkontaktní mobilní platby představila společnost Visa na veletrhu Mobile World Congress (MWC) 2015 v Barceloně. Možnost bezpečných a pohodlných plateb prostřednictvím mobilního telefonu budou moci využívat klienti Komerční banky s nainstalovanou aplikací Mobilní banka na přístrojích s operačním systémem Android verze 4.4 KitKat nebo vyšší a NFC (Near Field Communication).

TÉMĚŘ 70 ZAČÍNAJÍCÍCH PODNIKATELŮ ZÍSKALO ÚVĚR OD KB

Společnost: | Štítky: 23.08.2016

- Zvýhodněný Profi úvěr Start pro začínající podnikatele bez historie získalo již 67 projektů, dalších několik desítek KB aktuálně posuzuje; - Poskytnuto bylo financování v objemu 42 milionů Kč; - Profi úvěr Start vznikl ve spolupráci s Evropským Investičním fondem (EIF).

FINEP nabízí družstevní bydlení již ve třetí lokalitě v Praze

Společnost: | Štítky: 22.08.2016

Společnost FINEP zahajuje prodej družstevních bytů již ve třetí lokalitě v Praze. Od 22. srpna 2016 budou k dispozici byty v lokalitě Malý háj v Praze Štěrboholech. Pražský developer již letos překonal hranici 500 prodaných bytů v družstevním vlastnictví od roku 2011.

Fincentrum roste v ČR i na Slovensku

Společnost: | Štítky: 18.08.2016

Fincentrum v prvním pololetí v České republice a na Slovensku zvýšilo obrat o 6 % na 812 milionů korun. Na obou trzích se podařilo poradcům upevnit pozici na trhu v oblasti distribuce hypoték: souhrnně za oba trhy vzrostl objem zprostředkovaných hypoték o 18 %. V roce 2015 překročil celoroční konsolidovaný obrat Fincentra v ČR a na Slovensku hranici 1,5 miliardy korun.

SGEF ZA 20 LET PODPOŘILA ČESKÉ A SLOV. FIRMY 144 MLD KČ

Společnost: | Štítky: 11.08.2016

Společnost Société Générale Equipment Finance (SGEF), která dlouhodobě patří mezi největší leasingové firmy na tuzemském trhu, letos slaví 20. výročí svého působení v České republice. Během této doby získala více než devět tisíc klientů, kterým poskytla leasingové a úvěrové produkty na 77 tisíc předmětů v objemu přes 144 miliard korun. V prvním pololetí letošního roku poskytla financování v objemu 5,5 miliardy Kč, což je jeden z nejlepších výsledků v historii SGEF.

KB SE STALA BANKOVNÍM PARTNEREM ESA BIC PRAGUE

Společnost: | Štítky: 10.08.2016

Bankovním partnerem prvního podnikatelského inkubátoru Evropské kosmické agentury (ESA) v zemích Visegrádské skupiny a východní Evropy se stala Komerční banka. Během následujících pěti let bude zajišťovat zvýhodněné úvěrové financování až pro 25 začínajících firem zaměřených na aplikaci vesmírných technologií do běžného života. Český kosmický inkubátor ESA BIC Prague byl slavnostně otevřen letos v květnu.

KB LETOS „VYTĚŽILA“ 70 GRAMŮ ZLATA A PŮL KG STŘÍBRA

Společnost: | Štítky: 08.08.2016

Komerční banka (KB) nezměnila oblast svého podnikání, ale aktivně se zapojila do charitativního a ekologického projektu „Nehoď mobil vedle, podpoř žáky z Jedle“. Prostřednictvím sbírky 1800 kusů vysloužilých mobilních telefonů (které mimo jiné obsahují více než 70 gramů zlata a téměř půl kilogramu stříbra) přispěla KB částkou 18 tisíc Kč na vybavení místnosti fyzioterapie pro Jedličkův ústav a školy.

Nový park v Britské čtvrti na Západním Městě

Společnost: | Štítky: 04.08.2016

Nový zábavně relaxační park se zelenou plochou o rozloze více jak 10 tisíc m2 slavnostně otevřen. Celková rozloha zelených travních ploch, parků se vzrostlými stromy, relaxačních míst, jezírek a bezpečných prostor pro děti tvoří v Britské čtvrti již téměř 4/5 Václavského náměstí a 10 % celkové plochy nově budované městské čtvrti. Britská čtvrť je „učebnicovým“ příkladem moderního City developmentu, stejně tak je vzorem spolupráce mezi privátním developerem a Městskou částí Praha 13.

Asociace developerů se rozrůstá o další členy

Společnost: | Štítky: 28.07.2016

Asociace developerů se po půl roce své existence rozrůstá o další dva členy. Novými přírůstky členské základny, schválenými představenstvem Asociace jsou společnosti CTR group a.s. a Goodman Czech Republic s.r.o. Asociace developerů má aktuálně 21 členů, o přijetí dalších se jedná.

Komunikaci Asociace developerů zajistí Benes Consulting Group

Společnost: | Štítky: 27.07.2016

Komunikaci Asociace developerů nově zaštítí agentura Benes Consulting Group, která vyhrála v květnu vypsané výběrové řízení. Hlavním cílem bude dlouhodobě pracovat na zlepšení image developerů v českém prostředí, podrobné představení developerského prostředí veřejnosti, úzká spolupráce s relevantními úřady a komunikace v rámci developerské komunity. Asociace developerů je silným profesním sdružením, které má po půl roce své existence již 21 členů z řad renomovaných developerských a investorských firem.

INVEST. FOND KB STAVÍ NA CELOSVĚTOVÉM TRENDU STÁRNUTÍ OBYVATEL

Společnost: | Štítky: 20.07.2016

- Růst podílu obyvatel v postproduktivním věku patří mezi nejvýznamnější světová témata, je trvalého rázu a neovlivňují jej hospodářské útlumy, - Zároveň lidé starší 55 let jsou nejbohatší demografickou skupinou, na uspokojení jejich potřeb se zaměřuje tzv. „Silver Economy“, která je jedním z nejrychleji rostoucích odvětví, - Na tuto perspektivní oblast se zaměřuje nový fond v nabídce Komerční banky – CPR Global Silver Age, - Minimální první investice do nového fondu je 5000 Kč, každá následující alespoň 500 Kč.

Mgr. Repka byl odvolán z funkcí spol. Fincentrum Slovensko

Společnost: | Štítky: 20.07.2016

Akcionáři a představenstvo společnosti Fincentrum a.s. dnes s okamžitou platností odvolali Mgr. Milana Repku ze všech jeho funkcí. Milan Repka v pozici generálního ředitele a předsedy představenstva Fincentrum Slovensko ztratil důvěru akcionářů i většiny vrcholových manažerů a poradců Fincentra.

ZÁSADNÍ DŮVODY, PROČ SE KOUPĚ NOVÉHO BYDLENÍ V PRAZE VYPLATÍ

Společnost: | Štítky: 20.07.2016

 Investice do bydlení v Praze patří dlouhodobě mezi velmi ziskové.  Ceny nemovitostí nadále porostou.  Prahu čeká zahušťování současného prostoru.  Prahy se výrazně dotkne problém zastaralého bytového fondu.  Špatný přístup vedení Prahy byty výrazně zdražuje.  Ceny nemovitostí jsou, ve srovnání s bohatými regiony v EU, stále levnější.

SOLUS plní požadavky nového zákona o ochraně spotřebite

Společnost: | Štítky: 19.07.2016

Sdružení SOLUS se jako první a největší provozovatel registrů klientských informací v ČR přihlásilo k dodržování požadavků nového zákona o ochraně spotřebitele. Novela zákona o ochraně spotřebitele byla schválena Senátem na konci minulého roku, a stanovila půlroční lhůtu pro přizpůsobení registrů zákonné úpravě.

ČEŠI SE BOJÍ ZNEUŽITÍ PŘIHLAŠOVACÍCH ÚDAJŮ DO INT. BANKOVNICTVÍ

Společnost: | Štítky: 18.07.2016

- Podle aktuálního průzkumu se 54 % Čechů obává zneužití svých přihlašovacích údajů do internetového bankovnictví; - Přitom historii přihlašování do internetového bankovnictví sleduje pravidelně jen 36 % dotázaných; - Pouze polovina uživatelů internetového bankovnictví má nastavenou notifikaci (informace banky o pohybu na účtu přes e-mail nebo SMS).

ESSOX DOKONČIL AKVIZICI PSA FINANCE V ČR I NA SLOVENSKU

Společnost: | Štítky: 04.07.2016

• ESSOX ze skupiny Komerční banky převzal aktivity PSA FINANCE ČESKÁ REPUBLIKA s.r.o. a PSA FINANCE SLOVAKIA, s.r.o. - dceřiné společnosti Banque PSA Finance • Obě společnosti se zaměřují na financování koncernových automobilů z PSA brands • Finanční služby nabízí pod obchodními značkami CITROEN FINANCIAL SERVICES a PEUGEOT FINANCE

V Praze roste zájem o panelové byty

Společnost: | Štítky: 29.06.2016

Vysoké ceny cihlových bytů zvyšují poptávku po panelové zástavbě. Kupující si nejčastěji vybírají byty o velikosti 2+1 a 3+1 v širším centru Prahy. Prodej panelových bytů tak trvá maximálně tři týdny, oproti roku 2015 je to v průměru o 5 dnů rychleji. U cihlových bytů je průměrná doba prodeje až 8 týdnů, vyplývá ze statistik společnosti MAXIMA REALITY. V létě bude velký zájem pokračovat, do konce září mají totiž kupující poslední šanci získat 100% hypotéku. K 1. 10. 2016 sníží ČNB doporučený maximální limit LTV na 95 %.

Spojení kultury s prací funguje: ArtGen hlásí obsazenost 70 %

Společnost: | Štítky: 24.06.2016

ArtGen spojuje v Holešovicích již více než rok fungování prémiových kanceláří s čilým kulturním životem. Rok po kolaudaci je kancelářský komplex obsazen ze 70 %. V budovách i veřejném prostoru mezi nimi se uskutečnilo již 14 kulturních akcí, kterých se zúčastnilo řádově 7 tisíc návštěvníků.

ZMĚNA V PŘEDSTAVENSTVU KOMERČNÍ BANKY

Společnost: | Štítky: 23.06.2016

Jan Pokorný, dosavadní výkonný ředitel pro strukturované financování se v srpnu stane členem představenstva Komerční banky se zodpovědností za oblasti Strukturovaného financování, Top Corporations a Investičního bankovnictví. V představenstvu banky nahradí Karla Vašáka, kterému v srpnu vyprší mandát a bude se věnovat novým povinnostem v rámci skupiny Société Générale.

V Českých Budějovicích vyroste PIANO

Společnost: | Štítky: 21.06.2016

V centru Českých Budějovic byla dnes oficiálně zahájena výstavba Administrativního centra PIANO. Multifunkční objekt nahradí na rohu ulic Mánesova a Lidická léta nevyužívanou budovu bývalé jídelny. V moderní budově, která respektuje svým vzhledem okolní zástavbu, vzniknou kanceláře, obchodní plochy v přízemí i více než stovka nových parkovacích míst.

INTERNETOVÉ BANKOVNICTVÍ JEN NA PC S PODPOROVANÝMI OS

Společnost: | Štítky: 21.06.2016

- Podle nejnovějšího průzkumu používá téměř 28 % uživatelů internetového bankovnictví počítač s OS Windows XP; - Přitom 54 % z nich nemá povědomí, že se pro něj již nevydávají bezpečnostní aktualizace; - U těchto uživatelů hrozí značné riziko napadení nežádoucím softwarem a zneužití přihlašovacích údajů do internetového bankovnictví.

Češi jdou při finacování bydlení “na hranu”

Společnost: | Štítky: 20.06.2016

- 10 % občanů splácejících hypotéku vynaloží na splátku úvěru a další výdaje na bydlení více než tři čtvrtiny všech příjmů domácnosti - 47 % občanů na tyto výdaje spotřebuje více než polovinu všech příjmů - 44 % domácností splácejících hypotéku neušetřilo za uplynulý rok rezervu ani ve výši dvou splátek hypotéky - ani ne polovina občanů si přitom před podpisem hypotéky udělá detailní rozvahu svých rodinných financí s asistencí odborníka

KOMERČNÍ POJIŠŤOVNA MĚNÍ PRAVIDLA POJIŠTĚNÍ NEMOVITOSTÍ

Společnost: | Štítky: 13.06.2016

- Komerční pojišťovna (KP) vstupuje na trh majetkového pojištění, - KP odstranila riziko podpojištění, klient nestanovuje výši pojistné částky, - V případě škody na nemovitosti uhradí KP vždy celou částku potřebnou pro uvedení do původního stavu, - Při škodě nad 20 % ceny nemovitosti přebírá KP splátku hypotéky, - Při totální škodě (nemovitost je neobyvatelná) hradí Komerční pojišťovna nájemné do výše až 10 tisíc Kč měsíčně, - Nové produkty majetkového pojištění jsou určeny výhradně klientům Komerční banky a Modré pyramidy stavební spořitelny (MPSS).

Dobrá rodina uspořádala workshop o náhradní rodinné péči

Společnost: | Štítky: 07.06.2016

Nezisková organizace Dobrá rodina o.p.s. uspořádala pro zájemce i odborníky z příslušných úřadů praktický workshop o náhradní rodinné péči, nad kterým převzal záštitu hejtman Ústeckého kraje, Oldřich Bubeníček. Organizace Dobrá rodina představila konkrétní možnosti čerpání státního příspěvku i další specifika náhradní rodinné péče stanovená zákonem.

KOMERČNÍ BANKA PŘEDSTAVUJE SVŮJ NOVÝ KOMUNIKAČNÍ KONCEPT

Společnost: | Štítky: 03.06.2016

- Nový komunikační koncept je postavený na různorodosti potřeb klientů a schopnosti banky stát se jejich partnerem, který dokáže sny a plány svých klientů uskutečnit; - Nový koncept vznikl ve spolupráci s kreativní agenturou OgilvyOne, která s bankou spolupracuje od letošního února; - Reklamní kampaň s novým sloganem, vizuály i hudbou startujte na začátku června.

Začal již čtvrtý ročník úspěšného grantu „Nastartujte se“

Společnost: | Štítky: 06.05.2016

Čtvrtý ročník grantového programu „Nastartujte se“ zaměřeného na podporu začínajících podnikatelů odstartovala Komerční banka ve spolupráci s Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR). Během následujících čtyř měsíců mohou noví podnikatelé přihlásit své projekty na stránkách www.nastartujtese.cz a ucházet se jak o finanční výhru, tak i nefinanční podporu – odborné poradenství, právní služby, propagaci apod.

Regulatorní informace - solidní obchodní a finanční výkonnost

Společnost: | Štítky: 04.05.2016

Komerční banka dnes uveřejnila své konsolidované výsledky za první tři měsíce roku 2016. Banka zaznamenala nárůst počtu klientů o 18 000. Objem úvěrů klientům vzrostl o 6,8 % na 548,8 miliardy Kč, objem vkladů stoupl o 6,0 % na 672,9 miliardy Kč a objem ostatních aktiv pod správou1 vzrostl o 8,3 % na 141,7 miliardy Kč.

Index bydlení MP: Nájem nebo hypotéka?

Společnost: | Štítky: 03.05.2016

Modrá pyramida a Asociace realitních kanceláři České republiky zpracovaly unikátní ukazatel, který srovnává v jednotlivých krajích ČR výši průměrné měsíční splátky úvěru na vlastní bydlení s průměrnou výší nájemného. Jak z „Indexu bydlení MP“ vyplývá, například v Praze, ve Zlínském kraji nebo na Vysočině není v průměru prakticky žádný rozdíl mezi splátkou úvěru a nájmem (průměrný nájem činí 97 % průměrné splátky úvěru na bydlení).

Sdružení SOLUS přijalo 5 nových členů, celkem má 53 členů

Společnost: | Štítky: 02.05.2016

Sdružení SOLUS neustále zvyšuje přidanou hodnotu ochrany spotřebitele a členských společností, a to prostřednictvím komplexnějšího pohledu na závazky klientů jeho členů. Za uplynulých 8 měsíců se členská základna sdružení SOLUS rozšířila o 10 společností. Rostoucí zájem o členství dokládá snahu firem ještě lépe prověřovat bonitu klientů a u některých z nich také v předstihu plnit očekávané požadavky vyplývající z vládního návrhu zákona o spotřebitelském úvěru.

Nová mobilní aplikace KB pro firmy běží i na systému Windows

Společnost: | Štítky: 02.05.2016

Komerční banka nově nabízí svoji „vlajkovou loď“ firemního mobilního bankovnictví Mobilní banku Business i pro chytré telefony a tablety (ale i počítače) s operačním systémem Windows 10 Mobile a Windows 10. Jednu ze zásadních inovativních novinek představila KB na konci minulého roku (pro telefony a tablety Apple, operační systém iOS) a letos v únoru začala nabízet verzi i pro telefony a tablety s operačním systémem Android.

Skupina KB je klíčovým partnerem evr. finančních institucí v ČR

Společnost: | Štítky: 27.04.2016

V posledních třech letech (2013 – 2015) získala Skupina KB od Evropské investiční banky (EIB), Evropského investičního fondu (EIF) a Rozvojové banky Rady Evropy (CEB) pro své klienty téměř 1,2 miliardy eur (32 miliard Kč). Na Skupinu KB připadá 45 % všech finančních prostředků od těchto evropských institucí, které směřovaly v uvedeném období do českého bankovního sektoru

Valná hromada KB schválila dividendu za rok 2015 ve výší 305 Kč

Společnost: | Štítky: 25.04.2016

Akcionáři Komerční banky na dnešní valné hromadě svým hlasováním potvrdili návrh představenstva banky na schválení podílu na zisku k rozdělení mezi akcionáře (dividendy) za rok 2015 ve výši 310 korun na jednu akcii.

Za první čtvrtletí přibylo v registru SOLUS 1,163 mld. dluhů

Společnost: | Štítky: 20.04.2016

Sdružení SOLUS eviduje obrovské rozdíly v platební morálce občanů v různých regionech České republiky. Zatímco na Mostecku má aktuální dluh po splatnosti v Registru fyzických osob 18 dospělých ze sta, ve Žďáru nad Sázavou je to v průměru jen 4,5.

SGEF náleží na trhu financování zemědělských investic 12% podíl

Společnost: | Štítky: 07.04.2016

Společnosti Société Générale Equipment Finance v České republice náleží na trhu nebankovního financování zemědělských investic 12% tržní podíl, když v loňském roce poskytla českým a slovenským zemědělcům celkem 779 milionů Kč. Na žebříčku PGRLF (Podpůrný garanční rolnický a lesnický fond) jí podle výše podporovaných úvěrů připadla čtvrtá příčka mezi leasingovými společnostmi, v rámci všech finančních institucí spolupracujících s PGRLF patří do první desítky. Tuto oblibu jí přinesl její speciální produkt Agroúvěr Prémium, který představuje na veletrhu TECHAGRO.

Karta Business World ušetřila klientům KB 6 milionů korun

Společnost: | Štítky: 07.04.2016

V únoru 2015 představila Komerční banka v segmentu podnikatelů nový typ firemní kreditní karty Kartu Business World, která kromě klasické funkce operativní finanční rezervy vrací 1 % z každé transakce na podnikatelský účet klienta. Největší úspory dosáhli držitelé za nákup pohonných hmot, kde se realizovala třetina všech plateb kartou. Celkově pak ušetřili přes šest milionů korun. Kartu Business World, kterou společnost MasterCard vyhlásila karetním produktem roku 2015, si pořídilo již více než 8 000 klientů banky.

Komerční banka prodává budovu v centru Prahy, pobočka zůstává

Společnost: | Štítky: 04.04.2016

Komerční banka se rozhodla prodat rozsáhlou kancelářskou budovu v centru Prahy v ulici Na Příkopě 33. Prodejem nemovitosti o rozloze 16 000 m2 byla pověřena společnost Knight Frank, která má bohaté zkušenosti s realitními transakcemi obdobného charakteru. Pobočka Komerční banky bude v této budově zachována a následně projde zásadní modernizací v souvislosti s úpravou budovy pro využití jejím novým vlastníkem.*********

KB pokračuje v partnerství s Asociací soukromého zemědělství ČR

Společnost: | Štítky: 31.03.2016

Komerční banka a Asociace soukromého zemědělství ČR (ASZ ČR) podepsali smlouvu o partnerství na rok 2016 a pokračují v úspěšně navázané spolupráci.

Komerční banka rozšiřuje bankovní funkce pro chytré hodinky

Společnost: | Štítky: 23.03.2016

Komerční banka rozšířila svoji bankovní aplikaci v chytrých hodinkách Apple Watch o nové funkce. Klienti mají nově přehled o platbách debetní kartou nebo se mohou podívat na detaily transakcí – informace o příchozích i odchozích platbách, například termín, protistrana transakce, popis platby, místo použití platební karty atd. Výrazně se rozšířila historie posledních transakcí z původních tří na 50 položek. Už nyní Komerční banka připravuje další funkcionality. Aplikaci pro chytré hodinky představila KB jako první v ČR letos v únoru.

FINEP a jeho jarní nabídka 371 bytů a 28 rodinných domů

Společnost: | Štítky: 21.03.2016

Jaro 2016 je u české společnosti FINEP ve znamení prodejů bytů a domů v celkem čtyřech lokalitách, kde ve 4 bytových domech FINEP nabízí prodej celkem 371 bytů do osobního vlastnictví a pro zájemce o bydlení v moderních rodinných domech je připraveno 28 rodinných domů v lokalitě Britská čtvrť. FINEP začíná prodávat nové byty v lokalitách pražského Proseku a Hostivaře. V několika následujících dnech spustí také prodej bytů v lokalitě Malý háj ve Štěrboholech.

Česká republika zvládla vrcholné setkání OSN na výbornou

Společnost: | Štítky: 18.03.2016

Tři dny diskutovaly v Praze téměř 4 tisíce odborníků z celého světa o budoucnosti rozvoje měst a obcí. Konference OSN Evropský Habitat, kterou pořádalo Ministerstvo pro místní rozvoj, v čele s ministryní Karlou Šlechtovou, skončila v pátek 18. března 2016 schválením Pražské deklarace. Ta bude mít přímý dopad na další politiku OSN v oblasti udržitelného rozvoje. Česká republika a organizátoři nejenže zvládli náročnou přípravu a organizaci konference, ale odnáší si také několik zásadních bodů pro další činnost a rozvoj svého území.

Šlechtová: na konferenci Habitat začala nová éra českých sídlišť

Společnost: | Štítky: 18.03.2016

Řešení problematiky sídlišť, potřeba integrace obcí, menší počet stavebních úřadů. To jsou hlavní výstupy konference OSN Evropský Habitat pro Českou republiku. Účastnilo se jí téměř 4 000 odborníků z více než 50 zemí, kteří jednali na 96 samostatných oficiálních akcích. Nejvýznamnější akce celosvětového významu pořádaná v tomto roce v Praze skončila dnes schválením Pražské deklarace.

V Praze pokračuje Evropský Habitat

Společnost: | Štítky: 17.03.2016

Druhý den Evropského Habitatu nabídl širokou škálu aktuálních témat. V dopoledních hodinách proběhla unikátní akce pořádaná OSN, Žurnalistická akademie. Ministerstvo pro místní rozvoj představilo 20 let soutěže Vesnice roku a projekty na podporu bydlení v České republice. Zástupci společnosti reSITE diskutovali s účastníky akce model partnerství privátního a veřejného sektoru v 21. století. V rámci druhého dne Evropského Habitatu byla též představena platforma urbánního partnerství EU pro bydlení a ministryně pro místní rozvoj se setkala s albánskou ministryní územního rozvoje Eglantinou Gjermeni.

Majetek ve správě IKS KB překročil vloni hranici 50 miliard Kč

Společnost: | Štítky: 16.03.2016

Největší zájem o investice do fondů za posledních deset let zaznamenala Investiční kapitálová společnost KB v minulém roce. Čistý příliv investic do fondů IKS a Amundi (včetně odkupů) činil v roce 2015 devět miliard Kč. Meziročně se čistý příliv investic do fondů zvýšil o 69 %. Celková aktiva ve správě IKS KB dosáhla rekordních 55 miliard Kč.

Fincentrum Hypoindex únor 2016: Sazby v ČR spadly na minimum

Společnost: | Štítky: 16.03.2016

Únor přepsal poněkolikáté tabulku rekordů v historii hypotečního trhu České republiky. Pokles reálně poskytnutých úrokových sazeb u hypoték v únoru 2016 pokořil dosavadní historické minimum dosažené v červnu 2015. Nový rekord průměrných úrokových sazeb se zastavil na hodnotě 2,02 procenta.

Ministryně Karla Šlechtová zahájila konferenci Evropský Habitat

Společnost: | Štítky: 16.03.2016

Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová zahájila regionální konferenci OSN Evropský Habitat s tématem Bydlení v životaschopných městech. Stanovení jasné vize a navazující strategie budování životaschopných sídel bude tématem diskusí následujících tří dnů Evropského Habitatu. Zájem předních urbanistických expertů i veřejnosti potvrzuje více než 3000 registrovaných účastníků z celého světa. Odborné debaty v Kongresovém centru doplní bohatý doprovodný program včetně výstavy 3D modelů staveb studentů Českého vysokého učení technického, či kreseb dětí na téma Město, ve kterém chci žít.

První den Evropského Habitatu

Společnost: | Štítky: 16.03.2016

První den Evropského Habitatu přinesl diskuse o ekonomice a rozvoji sídel i o tvorbě pracovních míst. Dánský architekt Jan Gehl představil vizi životaschopných měst navrhovaných s maximálním ohledem na obyvatele. Již během prvního dne vystoupili také zástupci Českého vysokého učení technického na téma Budoucnost sídlišť a představen byl též oficiální návrh Pražské deklarace.

Češi na konferenci Evropský Habitat budou vidět i slyšet

Společnost: | Štítky: 15.03.2016

Do Evropského Habitatu v Praze se významně zapíší také Češi. Několik akcí na významném mezinárodním Fóru bude svým obsahem sice zaměřeno na rozvoj měst a obcí v globálním měřítku, přednášet jej ale budou představitelé českých institucí. Navíc se do akce zapojí také studenti několika vysokých škol.

250 hodin odborných diskusí na 42t m2 představí Evropský Habitat

Společnost: | Štítky: 15.03.2016

Regionální konference OSN Evropský Habitat se blíží. Zahajovací zasedání odstartuje v Kongresovém centru ve středu 16. 3. 2016 v 10. 00 hodin. V 96 akcích se představí přední světoví i domácí urbanisté, experti na udržitelný rozvoj sídel. Během plenárních jednání vystoupí více než 50 řečníků, přihlášeny jsou tisíce účastníků z více než 60 zemí světa. Bezpečnost účastníků na 42 000 m2 plochy Kongresového centra z Praha zajistí více než 35 členů bezpečnostních složek, pro návštěvníky je přichytáno více než 10 000 litrů vody.

Fincentrum Reality je v desítce největších RK

Společnost: | Štítky: 14.03.2016

Velmi úspěšný rok má za sebou realitní kancelář Fincentrum Reality. V roce 2015 se jí podařilo prodat nemovitosti v celkové hodnotě 1 034 391 866 korun. Dceřiná společnost finančně poradenské společnosti Fincentrum a.s. se v předchozím roce přiblížila hranici 1 000 úspěšně uzavřených transakcí. Stala se tak desátou nejvýznamnější realitní kanceláří na trhu, jejíž klienti mohou čerpat z výhod finančního poradenství poskytovaného Fincentrem.

20 let Vesnice roku v České republice na Evropském Habitatu

Společnost: | Štítky: 10.03.2016

Evropský Habitat není jen o životě ve městech. Ve svém programu představí konference i seminář zaměřený na bydlení na venkově, 20 let Vesnice roku. Regionální konference OSN proběhne v Kongresovém centru ve dnech 16. - 18. 3. 2016. Během tří dní veřejnosti nabídne 86 přednášek a diskusí zaměřených na bydlení a udržitelný rozvoj.

Cestou k úsporám je úvěr EuroEnergie od Komerční banky

Společnost: | Štítky: 09.03.2016

Komerční banka (KB) otevírá nečekaný zdroj mimořádně výhodného financování – úvěr EuroEnergie. Malé a střední podniky získávají díky 80% záruce od EIB (Evropská investiční banka) výhodnější úrokovou sazbu o 0,3 % p. a. Společně s možností splácet úvěr až 15 let a s komplexním poradenským servisem od KB se jedná o výjimečnou příležitost, jak snížit náklady za energie a zefektivnit své podnikání. Komerční banka je jedinou bankovní institucí v ČR, která tento výhodný úvěr od letošního února poskytuje.*********

Studenti ČVUT představí projekt Udržitelné bydlení Smíchov

Společnost: | Štítky: 09.03.2016

Regionální konference Evropský Habitat poskytne prostor také českým urbanistům a studentům Českého vysokého učení technického. Systém programů na podporu bydlení v České republice představí zástupcům členských států i veřejnosti Ministerstvo pro místní rozvoj. Výstavu 3D modelů udržitelného bydlení v lokalitě Smíchov zahájí čtvrteční vernisáž v Kongresovém centru a samostatný blok konference bude věnován budoucnosti středoevropských sídlišť.

SGEF v roce 2015 podpořila investice firem částkou 1,5 mld. Kč

Společnost: | Štítky: 08.03.2016

Objem nových obchodů společnosti Société Générale Equipment Finance v ČR a na Slovensku dosáhl 11,5 miliardy korun, což je v meziročním srovnání o 18,8 % více. Největší podíl poskytnutého financování připadá na dopravní techniku a na stroje a zařízení. Výrazně vzrostla investiční poptávka ve stavebnictví, ve kterém se obchody SGEF navýšily o 71 %. Rostoucí zájem o nebankovní financování investic se projevil i u malých a středních firem, kde SGEF oproti roku 2014 zaznamenala 66% nárůst.

V Praze vystoupí čeští i světoví urbanističtí experti

Společnost: | Štítky: 07.03.2016

Během regionální konference Evropský Habitat na téma Bydlení v životaschopných městech se v Praze představí světoví urbanističtí experti i zástupci českých institucí a akademické půdy. Mexický expert na územní plánování David Ortega, dánský architekt Jan Gehl či bývalý hlavní architekt Moskvy Alexandr Kuzmin jsou hlavními jmény Evropského Habitatu. Zástupci ČVUT ve spolupráci s Ministerstvem pro místní rozvoj povedou Fórum na téma budoucnosti sídlišť a představí české programy na podporu bydlení.

Komerční banka má nové internetové stránky

Společnost: | Štítky: 03.03.2016

Nová podoba webových stránek Komerční banky plnohodnotně doplňuje a rozšiřuje on-line prodej hlavních produktů, který tvoří podstatnou a nepřehlédnutelnou část hlavní stránky. Charakteristický je rovněž větší prostor pro sociální sítě a partnery, které Komerční banka podporuje, jakými jsou například Národní divadlo či Národní galerie v Praze.

Návrh Pražské deklarace zveřejněn

Společnost: | Štítky: 03.03.2016

V termínu 16. - 18. 3. 2016 proběhne v Praze regionální konference OSN Evropský Habitat. Delegáti členských zemí schválí strategický dokument Pražskou deklaraci, na jejímž finálním znění se dohodnou delegace 56 členských států Evropské hospodářské komise OSN. Pražská deklarace spolu s dalšími příspěvky přednášejících budou návodem, jak najít rozvojovou vizi a plánovat rozvoj území v evropském regionu.

Komerční banka s EIB podpoří zaměstnávání mladých lidí v ČR

Společnost: | Štítky: 01.03.2016

Komerční banka ve spolupráci s Evropskou investiční bankou (EIB) opět podpoří firmy v České republice, které zaměstnají mladé lidi do 30 let. Společně s EIB nabízí těmto společnostem zvýhodněné financování v objemu 95 milionů EUR (více než 2,5 miliardy Kč). Firmy po splnění jednoduchých kritérií získají zvýhodněnou úrokovou sazbu, která je nižší o 0,3 % p.a. v porovnání s běžným úrokem. Zvýhodněné financování lze doplňovat s evropskými dotacemi.

Evropský Habitat představuje program

Společnost: | Štítky: 29.02.2016

Konference Evropský Habitat, která se uskuteční v Praze ve dnech 16. – 18. 3. 2016, představuje svůj program. Během tří dnů se v pražském Kongresovém centru uskuteční 86 odborných diskusí, paralelních a doprovodných akcí na téma Bydlení v životaschopných městech. Konferenci zahájí Karla Šlechtová, ministryně pro místní rozvoj, Adriana Krnáčová, primátorka hlavního města Prahy a Joan Clos, generální tajemník konference Habitat III.

Evropský Habitat schválí strategický rozvojový dokument

Společnost: | Štítky: 26.02.2016

V termínu 16. - 18. 3. 2016 proběhne v Praze regionální konference OSN Evropský Habitat. Jako hlavní výstup konference vznikne strategický dokument Pražská deklarace, jehož obsahem bude postoj k řešení adekvátního, dostupného bydlení pro všechny, reakce na demografické změny obyvatelstva či rozvoj měst ve spojení s požadavkem na minimalizaci klimatických změn. Pražská deklarace spolu s dalšími příspěvky přednášejících budou návodem, jak najít rozvojovou vizi a plánovat rozvoj území v evropském regionu.

Občané se dozví rychleji, jaký mají záznam registru SOLUS

Společnost: | Štítky: 25.02.2016

Sdružení SOLUS zjednodušilo pro občany proces žádosti o elektronický výpis z registru fyzických osob. Nově se proces získání cenově výhodnějšího elektronického výpisu zrychlí v ideálním případě na 2 dny.

Komerční banka a Worldline rozšíří možnosti plateb kartami v ČR

Společnost: | Štítky: 24.02.2016

Komerční banka a společnost Worldline uzavřou dohodu o spolupráci pro poskytování služeb v oblasti elektronických plateb a platebních terminálů pod obchodní značkou KB SmartPay. Cílem partnerství je vytvořit podmínky k dalšímu zkvalitňování nabídky produktů a služeb pro obchodníky i držitele platebních karet, zavádění moderních technologií a rozšiřování bezhotovostních plateb kartami ve všech typech obchodů včetně živnostníků po celé ČR. Nové partnerství se zaměří i na další expanzi a podporu přijímání karet na internetu. Stávajícím zákazníkům přinese spolupráce s Worldline vylepšenou produktovou nabídku, která obchodníkům dále zjednoduší využívání platebních služeb.

Evropský Habitat bude řešit udržitelný rozvoj měst

Společnost: | Štítky: 24.02.2016

Přesně za tři týdny odstartuje v Praze třídenní mezinárodní konference OSN Evropský Habitat, jejímž hlavním tématem bude Bydlení v životaschopných městech. Konference je jedním z několika přípravných regionálních setkání, která vyvrcholí celosvětovou konferencí Habitat III v ekvádorském Quitu 17. – 20. 10. 2016. Udržitelný rozvoj městských sídel je dobře zvoleným, aktuálním tématem, díky němuž konferenci zaštiťující Ministerstvo pro místní rozvoj předpokládá účast odborníků ze všech 56 členských zemí Evropské hospodářské komise OSN.

Praha bude hostit konferenci OSN Evropský Habitat

Společnost: | Štítky: 24.02.2016

Přesně za tři týdny odstartuje v Praze třídenní mezinárodní konference OSN Evropský Habitat, jejímž hlavním tématem bude Bydlení v životaschopných městech. Konference je jedním z pěti přípravných regionálních setkání, která vyvrcholí celosvětovou konferencí Habitat III. v ekvádorském Quito 17. – 20. 10. 2016. Udržitelný rozvoj městských sídel je dobře zvoleným, aktuálním tématem, díky němuž konferenci zaštiťující Ministerstvo pro místní rozvoj předpokládá účast odborníků ze všech 56 členských zemí.

Komerční banka snižuje úrokové sazby hypotečních úvěrů

Společnost: | Štítky: 23.02.2016

S výrazným snížením úrokových sazeb u hypotečních úvěrů na nejnižší úroveň v historii přichází s platností od 22. února 2016 Komerční banka. U nejčastěji poptávané hypotéky s LTV do 90 % při fixaci na období od 3 do 7 let je nyní sazba jen 1,89 % p. a. Aktuální snížení úrokových sazeb u hypoték od Komerční banky dosahuje až 0,30 procentního bodu.

Fincentrum Hypoindex leden 2016: Úrokové dno je stále atakováno

Společnost: | Štítky: 17.02.2016

Úrokové sazby u hypoték se oproti prosinci loňského roku v podstatě nezměnily. Úrokové dno je tedy stále atakováno a možná se letos dočkáme nového rekordu. V lednu ale i takto nízké sazby u hypoték nalákaly do bank o hodně méně lidí, než na konci roku 2015.

Komerční banka zrychlila v roce 2015 růst úvěrování

Společnost: | Štítky: 11.02.2016

Komerční banka vykázala ve svých konsolidovaných výsledcích za rok 2015 zrychlení růstu objemu úvěrů, zvýšení objemu klientských aktiv ve správě a pokračující nárůst počtu klientů Banky.

Děti potřebují pěstouny - Dobrá rodina startuje odborné přípravy

Společnost: | Štítky: 04.02.2016

Dobrá rodina startuje odborné přípravy pěstounů v Praze a Středočeském kraji; plánuje zahájení kurzů v Královéhradeckém kraji a na Karlovarsku. Organizace pomůže definovat, zda je zájemce vhodným adeptem pro poskytování pěstounské péče, provede úvodní odbornou přípravou a pomůže i po jejím dokončení při péči o svěřené dítě. V souladu se záměrem Ministerstva práce a sociálních věcí i Krajských úřadů chce Dobrá rodina aktivně vyhledávat dlouhodobé pěstouny, kterých je v České republice nedostatek.

Komeční banka aktivně podporuje projekt Rok řemesel 2016

Společnost: | Štítky: 04.02.2016

Komerční banka se dlouhodobě zaměřuje na podporu podnikání a malých a středních podniků. V této souvislosti se proto rozhodla aktivně zapojit do největšího projektu zaměřeného na pomoc českým řemeslníkům – Rok řemesel 2016, který vyhlásila Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. Kromě finančního příspěvku v celkovém objemu téměř dva miliony korun, včetně přímé finanční podpory jednotlivým cechům, připravila KB výhodnou nabídku bezplatného vedení Profi účtu.

Platební morálka občanů se na konci roku zlepšila

Společnost: | Štítky: 03.02.2016

Počet občanů s dluhem po splatnosti zapsaných v Registru fyzických osob SOLUS na konci roku poklesl. K 31. prosinci 2015 evidovalo sdružení SOLUS ve svém negativním registru dluh po splatnosti u 8,09 % dospělých obyvatel ČR (ve srovnání s 8,12 % k 30. 9. 2015). Celkem evidoval SOLUS ke konci roku více než 700 tisíc občanů s dluhem po splatnosti u některého ze svých členů.

Investice roku 2015: Nejlepším fondem se stal NN (L) Health Care

Společnost: | Štítky: 03.02.2016

Společnost Fincentrum vyhlásila ve spolupráci s magazínem Forbes výsledky šestého ročníku analýzy domácího trhu podílových fondů Fincentrum & Forbes Investice roku. Odborná porota letos posuzovala více než 700 podílových fondů.

Komerční banka dále rozšiřuje nabídku mobilního bankovnictví

Společnost: | Štítky: 03.02.2016

Komerční banka pokračuje v rozšiřování aplikace mobilního bankovnictví nové generace – Mobilní banka Business. Po verzi určené pro telefony a tablety se systémem iOS představené v prosinci 2015, přichází nově verze pro uživatele přístrojů využívající systém Android.

Společnost MAXIMA REALITY a její úspěšný rok 2015

Společnost: | Štítky: 03.02.2016

Společnost MAXIMA REALITY z holdingové společnosti FINEP uzavřela rok 2015 s více jak 30 % nárůstem počtu i objemu realizovaných obchodů. Celková hodnota realizovaných transakcí převýšila 2 mld. korun.

Fincentrum utržilo v roce 2015 rekordních 1,53 mld. Kč

Společnost: | Štítky: 02.02.2016

Podle předběžných výsledků překročil v roce 2015 obrat skupiny Fincentrum v České republice a na Slovensku 1,53 miliardy Kč (oproti 1,39 mld. Kč v roce 2014). I přes významný propad trhu se životním pojištěním tak vykázalo Fincentrum růst 10,2 %. Na česko-slovenském trhu je Fincentrum jednoznačně největším zprostředkovatelem hypotečních úvěrů.

FINEP vrátil Lannovu paláci nejen podobu, ale také život

Společnost: | Štítky: 01.02.2016

Společnost FINEP po osmi měsících od zahájení prací dokončila opravu Lannova paláce v centru města. Sídlo v unikátní historické budově nově našly společnosti, spadající pod FINEP HOLDING – kromě FINEPu samého také nově realitní kancelář Maxima Reality. Do historické budovy se tak po letech opět vrací život.*********

Počet mladých návštěvníků Národní galerie v Praze roste

Společnost: | Štítky: 01.02.2016

Bezplatné vstupné, které Národní galerie v Praze ve spolupráci s Komerční bankou zavedla pro děti a mládež do 18 let a studenty do 26 let, využilo od dubna 2015 (zahájení projektu) do prosince 2015 téměř 50 tisíc návštěvníků (přesně 48.924). Průměrná měsíční návštěvnost v posledních třech čtvrtletích 2015 v porovnání s prvním čtvrtletí 2015 (děti, mládež, studenti platili vstupné) vzrostla o 16 %, což svědčí o výrazném nárůstu zájmu o stálé expozice. Vzhledem k dobrým výsledkům se Komerční banka a Národní galerie v Praze dohodly na prodloužení projektu volného vstupu do 31. srpna 2016.

Prodej budov C1 a C2 City West

Společnost: | Štítky: 28.01.2016

Společnost FINEP HOLDING uzavřela s Ungelt Group dohodu a prodala jí své podíly na kancelářských budovách C1 (Vodafone) a C2 (např. Wincor Nixdorf, CGI IT Czech) v projektu City West na Západním Městě. Cenu a podrobnosti transakce nebudou společnosti sdělovat a komentovat. FINEP HOLDING společně s Ungelt Group zahajuje výstavbu nové administrativní budovy A1 komplexu City West.

Global Finance: KB zajišťuje nejlepší služby pro obchod a export

Společnost: | Štítky: 26.01.2016

Komerční banka získala významné ocenění za nejlepší služby pro obchod a export v ČR „Best Trade Finance Bank“, které každoročně uděluje prestižní odborný magazín Global Finance.

30 000 Čechů ročně onemocní rakovinou

Společnost: | Štítky: 25.01.2016

Občanské sdružení Onkomaják je připraveno pomoci 30 000 Čechům, které ročně stihne krutá diagnóza onkologického onemocnění. Odborné informace zajistí přední čeští onkologové, kteří sdružení řídí, či s ním dlouhodobě spolupracují. Sdružení, věnující se původně rakovině tlustého střeva, rozšířilo své působení také na další typy onemocnění, které českou populaci zasahují. Věnuje se nádorovým onemocněním mozku, ovarií a plic.

KB přichází nabídkou financování začínajících podnikatelů

Společnost: | Štítky: 21.01.2016

Komerční banka ve spolupráci s Evropským investičním fondem (EIF) nabízí jako první banka na českém trhu financování projektů začínajících podnikatelů. Produkt Profi úvěr Start je určen pro fyzické osoby podnikatele i malé a střední firmy.

IKS KB: Konzervativní Češi se v investicích přiblížili Západu

Společnost: | Štítky: 20.01.2016

Investiční kapitálová společnost Komerční banky (IKS KB) zaznamenala v roce 2015 mimořádně silný zájem drobných investorů o akciové fondy. Objem investic do potenciálně nejvýnosnějších, ale také nejvíce rizikových fondů (akciových), překročil v roce 2015 hranici 3 miliard Kč, což bylo meziročně o 60 % více než v roce 2014. Loňský zájem silně konzervativních Čechů o akciový sektor nemá v historii společnosti IKS KB obdoby.*********

Fincentrum Hypoindex prosinec 2015: banky mírně zlevňovaly

Společnost: | Štítky: 20.01.2016

Prosinec se ve srovnání se zbytkem roku rozhodně nenechal zahanbit. Rekordní úrokové sazby sice pokořeny nebyly, ale dost se jim přiblížily. V posledním měsíci v roce klesla průměrná úroková sazba u hypotečních úvěrů na 2,063 procenta. Rekord tedy stále drží červen 2015 (2,047 procenta).

Dobrá rodina a její pěstouni dovedli vloni k dospělosti 34 dětí

Společnost: | Štítky: 12.01.2016

Dobrá rodina pečuje o 693 pěstounských rodin s 800 dětmi, které nemohou vyrůstat ve vlastní, biologické rodině. V roce 2015 dosáhlo dospělosti 34 z těchto pěstounských dětí. Přesto i v roce 2016 plánuje organizace pomoci stejnému, nebo ještě vyššímu počtu dětí vyrůstat v rodině, namísto v ústavu. Možnost rozvoje služeb pro děti v ohrožení vidí v užší, odborné spolupráci s OSPODy a Krajskými úřady i v aktivním vyhledávání nových pěstounů, rozšířit chce také služby v oblasti sanace biologické rodiny.

Nejvíce neplatičů mezi podnikateli pochází z Ústeckého kraje

Společnost: | Štítky: 07.01.2016

Ke konci listopadu evidovalo sdružení SOLUS ve svém Registru IČ více než 61 tisíc firem a podnikatelů se závazkem po splatnosti. Podobně jako v případě nepodnikajících občanů patří mezi nejvíce problematické regiony Ústecký kraj, Karlovarský kraj a Moravskoslezský kraj.

Společnost FINEP oznámila rekordní prodeje v roce 2015

Společnost: | Štítky: 06.01.2016

Společnost FINEP CZ uzavřela rok 2015 s rekordními čísly prodeje bytů a rodinných domů. Dobrá ekonomická situace a levné hypotéky lákaly k nákupu nového bydlení. Úspěch zaznamenala společnost také v oblasti pronájmu či prodeje komerčních ploch. I přes dosavadní pozitivní vývoj na trhu ale FINEP zároveň varuje před zpomalením či zastavením výstavby a propadu nabídky nových bytů či komerčních prostor v důsledku neřešení legislativního rámce investování do nemovitostí v Praze.

Fincentrum Hypoindex listopad 2015: Sazby znovu padají

Společnost: | Štítky: 16.12.2015

Po dvouměsíční stagnaci úrokové sazby u hypotečních úvěrů znovu klesly. V listopadu se dostaly na 2,09 procenta. Rekord sice atakován nebyl, ale žadatele o hypoteční úvěr tento pokles určitě potěší.

Sdružení SOLUS v předstihu plní budoucí požadavky legislativy

Společnost: | Štítky: 14.12.2015

Sdružení SOLUS splnilo připravované budoucí požadavky evropské legislativy v oblasti ochrany osobních údajů. Sdružení SOLUS také přijalo nové členy: telekomunikační společnost PODA a.s., úvěrovou společnost creditON.cz, s.r.o. a společnost Benefi a.s., provozovatele stejnojmenné platformy pro P2P půjčky mezi spotřebiteli. Členská základna se tak rozšířila na 49 členů z různých ekonomických sektorů.

Komerční pojišťovna patří k lídrům životního pojištění

Společnost: | Štítky: 09.12.2015

Komerční pojišťovna oslavila v letošním roce 20. výročí svého založení. V průběhu působení na českém finančním trhu se zaměřila především na životní pojištění a postupně upevňuje svojí pozici mezi největšími pojišťovnami v ČR. V současné době Komerční pojišťovna spravuje aktiva v celkové výši více než 43 miliardy Kč a zaujímá tím 2. místo na trhu životního pojištění s 15% podílem na trhu.

KB nabízí podnikatelům a firmám nové mobilní bankovnictví

Společnost: | Štítky: 03.12.2015

Komerční banka připravila pro firemní klienty aplikaci mobilního bankovnictví nové generace – Mobilní banka Business, která obsahuje na českém trhu výjimečné funkcionality. Příkladem je možnost víceúrovňového schvalování plateb. Jako první mohou Mobilní banku Business vyzkoušet uživatelé mobilních telefonů a tabletů s operačním systémem iOS a to včetně přihlášení pomocí otisku prstu. Verze pro systém Android bude následovat v průběhu ledna 2016.

Platební styk a otevírací doba poboček KB na konci roku 2015

Společnost: | Štítky: 02.12.2015

Všechny pobočky Komerční banky budou v závěru roku 2015 v provozu ve standardních otevíracích hodinách kromě 31. 12. 2015, kdy bude zkrácena otevírací doba všech poboček do 13:00 hodin.

STEM/MARK: 40 % občanů je připraveno zamlčet neuhrazený dluh

Společnost: | Štítky: 19.11.2015

Pokud chtějí úvěrové firmy odpovědně posoudit schopnost klienta splácet, nemohou se spolehnout pouze na informace poskytnuté žadatelem o půjčku. Čtyřicet občanů ze sta by totiž při žádosti o půjčku zamlčelo fakt, že mají u jiné společnosti dluh po splatnosti. Vyplývá to z výzkumu agentury STEM/MARK pro sdružení SOLUS. Jen 10 % z těchto občanů si přitom uvědomuje, že se tím může dopustit trestného činu úvěrového podvodu.

Fincentrum Hypoindex říjen 2015: hypotéky si vybírají pauzu

Společnost: | Štítky: 18.11.2015

Hypoteční úvěry se za měsíc moc velkých změn nedočkaly a ustrnuly na zářijových hodnotách. Průměrná úroková sazba se v říjnu „vyšplhala“ na 2,12 procenta, nejde sice o rekord, ale i tak jsou sazby velice nízko.

Výsledky Fincentrum Banka roku 2015

Společnost: | Štítky: 12.11.2015

Výsledky 14. ročníku ocenění Fincentrum Banka roku vyhlásí organizátoři dnes večer v Paláci Žofín. Absolutním vítězem a nositelem titulu Banka roku 2015 se stala Česká spořitelna, která předstihla v žebříčku druhou UniCredit Bank a třetí Air Bank. V případě Air Bank je to vůbec poprvé, kdy se tzv. nízkonákladová banka dostala do první trojice nejlepších bank na českém trhu.

Realitní fond KB investuje do komerčních nemovitostí v Praze

Společnost: | Štítky: 11.11.2015

Komerční banka ve spolupráci s investiční společností IKS KB založila nový realitní uzavřený fond kvalifikovaných investorů, určený výhradně pro klienty Privátního bankovnictví KB. Realitní fond KB je zaměřený na investice do komerčních nemovitostí.

Fincentrum Banka roku: Nejhodnotnějších banky a pojišťovny

Společnost: | Štítky: 05.11.2015

Nejhodnotnější bankovní značku na českém trhu má Česká spořitelna. Obhájila tak prvenství z loňského roku, kdy byl žebříček hodnoty značek bank a pojišťoven na českém trhu představen poprvé. V oboru pojišťoven má největší hodnotu značka Kooperativa pojišťovny, která také obhájila loňské prvenství. Žebříček byl sestaven v rámci 14. ročníku ocenění Fincentrum Banka roku, jejíž výsledky budou vyhlášeny v příštím týdnu.

Třetí ročník grantového programu „Nastartujte se“ zná vítěze

Společnost: | Štítky: 04.11.2015

Grantový program Komerční banky pro mladé a začínající podnikatele „Nastartujte se“ zná letošní vítěze. Odborná porota vybrala z 53 přihlášených podnikatelských záměrů projekt Skinners – který nabízí nový unikátní druh obuvi. Jedná se o kombinaci antibakteriálního elastického úpletu a dvouvrstvé podrážky s vysokým stupněm ochrany proti oděru. Jde o obuv ze segmentu „Barefoot“ s širokými možnostmi využití při sportu a cestování.

Výzkum STEM k českým kancelářím: přesčasy a špatné zázemí

Společnost: | Štítky: 26.10.2015

69 % zaměstnanců, kteří pracují v kancelářích, tráví na své židli 8 a více hodin denně. Administrativní budovy těchto zaměstnanců jsou přitom nedostatečně vybaveny. 81 % zaměstnanců nemá k dispozici relaxační místnost nebo zónu pro trávení přestávek v práci, 63 % zaměstnanců nemá v budově k dispozici sprchu, aby mohli jet do práce například na kole. Významně hůře vybavené jsou kanceláře, ve kterých pracují podnikatelé, než kanceláře zaměstnanců.

Generálním ředitelem KB byl jmenován Franck du Plessix

Společnost: | Štítky: 22.10.2015

Franck du Plessix byl jmenován do funkce generálního ředitele a předsedy představenstva Investiční kapitálové společnosti Komerční banky (IKS KB), která je dceřinou společností skupiny Amundi v České republice.

Fincentrum Hypoindex září 2015: sazby stagnují

Společnost: | Štítky: 21.10.2015

Září většinou bývá, co dopočtu uzavřených hypoték, o hodně silnější než srpen. Letos si do bank přišlo pro hypoteční smlouvu jen o 107 lidí víc než ve druhém měsíci prázdnin. Celkový počet uzavřených hypotečních úvěrů se tedy vyšplhal jen na 8600, což je v tomto silném roce docela málo. Úrokové sazby v září stagnovaly, takže křivka zůstává na 2,11 procenta.

Počet dlužníků v prodlení ve 3. čtvrtletí mírně rostl

Společnost: | Štítky: 20.10.2015

Počet občanů s dluhem po splatnosti zapsaných v Registru fyzických osob SOLUS vzrostl poprvé od září 2014. K 30. září 2015 evidovalo sdružení SOLUS ve svém negativním registru dluh po splatnosti u 8,12 % dospělých obyvatel ČR (ve srovnání s 8,10 % k 30. 6. 2015). Celkově eviduje SOLUS přibližně 700 tisíc občanů s dluhem po splatnosti u některého ze svých členů.

Výročí: za 20 let poskytly banky občanům 900 tisíc hypoték

Společnost: | Štítky: 15.10.2015

Hypotéky fyzickým osobám slaví v Česku v těchto dnech 20 let své existence. V září 1995 získala první banka licenci k vydávání hypotečních zástavních listů. Přibližně v průběhu října tak došlo k čerpání první plnohodnotné hypotéky občanem České republiky.

Zonky.cz je prvním poskytovatelem P2P půjček ve sdružení SOLUS

Společnost: | Štítky: 30.09.2015

Platforma pro P2P půjčky Zonky se stala členem sdružení SOLUS. Díky registrům klientských informací může zvýšit bezpečí půjček mezi osobami, které přes platformu Zonky půjčky poskytují i čerpají. Provozovatelem Zonky je a členem sdružení SOLUS se stala společnost Different Money s.r.o.

KB otevřela modernizovanou pobočku ve Spálené ulici v Praze

Společnost: | Štítky: 24.09.2015

Rychlejší a kvalitnější obsluha, příjemné prostředí, bezbariérový kontakt s klientem a moderní technologie – to jsou základní charakteristiky modernizované pobočky Komerční banky v ulici Spálená (Praha 1). Zcela nový koncept klientsky přívětivé pobočky banka testovala více než rok na pobočce Anděl (Praha 5). Během letošního roku projde obdobnou změnou 45 poboček (například v Hradci Králové, Plzni nebo Příbrami), dalších přibližně 40 z celkových 398 poboček Komerční banky bude následovat v roce 2016

KB se s novým balíčkem Erasmus postará o studenty v zahraničí

Společnost: | Štítky: 23.09.2015

Komerční banka připravila pro mladé lidi balíček služeb, který řeší jejich finanční potřeby při studiu v zahraničí v programu Erasmus. Balíčky Erasmus Standard a Erasmus Premium zahrnují účet jak v eurech, tak v českých korunách, embosovanou platební kartu ke každému účtu, měsíčně jeden výběr z bankomatu v zahraničí zdarma z korunového i eurového účtu, cestovní pojištění zdarma až na 60 dní od vycestování, bezplatné SEPA platby (dle zvoleného typu balíčku) a další služby.

KB a AMSP ČR navážou na dlouholeté partnerství i v roce 2016

Společnost: | Štítky: 17.09.2015

Podpora začínajících podnikatelů a řemesel, jednodušší čerpání evropských dotací a pomoc s úspěšným vstupem a působením na zahraničních trzích – to jsou hlavní oblasti spolupráce Komerční banky a Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) pro rok 2016. K podpisu nové smlouvy, prodlužující dosavadní spolupráci, došlo v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně, který je pro řadu malých a středních podniků každoročně významnou událostí.

Fincentrum Hypoindex: sazby hypoték se obracejí k mírnému růstu

Společnost: | Štítky: 16.09.2015

Úrokové sazby u hypotečních úvěrů pomalu ale jistě šplhají ze svého dna. V srpnu byla průměrná úroková sazba 2,11 procenta. Zda budou úrokové sazby růst i nadále, ukáže čas. Zatím banky k nějakému razantnímu navyšování úrokových sazeb nepřistupují.

Fincentrum vyhlásí s partnery Banku roku 2015

Společnost: | Štítky: 14.09.2015

Ocenění Fincentrum Banka roku 2015 zhodnotí již počtrnácté retailové finanční instituce v Česku. Loňské vítězství bude obhajovat Československá obchodní banka. Generálním partnerem je společnost Fincentrum, hlavním partnerem je již počtrnácté poradenská společnost EY Česká republika a nově také konzultační a technologická společnost Trask solutions. 14. ročník ocenění je graficky inspirovaný dílem oblíbené malířky a ilustrátorky Heleny Zmatlíkové.

Pětina dlužníků uhradí dluh v registru SOLUS, protože chce úvěr

Společnost: | Štítky: 09.09.2015

V prvním pololetí letošního roku uhradili občané zapsaní do Registru fyzických osob sdružení SOLUS závazky po splatnosti v celkové výši 2,56 miliardy korun. 77 tisíc osob doplatilo své závazky po splatnosti evidované v Registru FO zcela – tyto osoby se tak i díky činnosti sdružení SOLUS vyhnuly osobnímu bankrotu či exekuci, které v případě dlouhodobě nesplácených závazků dříve nebo později dlužníka bohužel postihnou.

Fincentrum zvýšilo v pololetí obrat o 12,1 % na 763 mil. CZK

Společnost: | Štítky: 02.09.2015

Fincentrum míří k pozici jedničky na českém trhu finančního poradenství. K 30. červnu 2015 dosáhla přední finančně-poradenská společnost na českém a slovenském trhu obrat 763 mil. korun, což představuje meziroční růst 12,1 %. V České republice dokázalo Fincentrum růst tempem 9,5 % i přesto, že snížilo razantně počet finančních poradců.

KB a AK ČR zintenzivní spolupráci v oblasti čerpání dotací

Společnost: | Štítky: 01.09.2015

Efektivní čerpání dotačních zdrojů z ČR a EU, ale i zvýhodněných zemědělských programů připravených ve spolupráci s evropskými finančními institucemi je hlavní prioritou prodloužené spolupráce mezi Komerční bankou a Agrární komorou ČR. V rámci veletrhu Země živitelka byla vedle Agrární komory souběžně prodloužena také smlouva o spolupráci s Potravinářskou komorou ČR.

Fincentrum má díky ŠkoFINu Octavii za bezkonkurenční cenu

Společnost: | Štítky: 25.08.2015

Program „M – Moje auto“ patří k nejúspěšnějším flotilovým programům ve své kategorii na českém trhu. Díky spolupráci se ŠkoFINem a Škoda Auto mohou finanční poradci Fincentra získat nové vozy Škoda prostřednictvím operativního leasingu za velmi výhodné ceny. Přibližně polovina z dvou set vozů v programu jezdí ekologicky na CNG.

Fincentrum Hypoindex: Úrokové sazby hypoték začaly mírně růst

Společnost: | Štítky: 19.08.2015

Úrokové sazby hypotečních úvěrů se odrazily ode dna a začaly růst. Podle ukazatele Fincentrum Hypoindex se nacházejí aktuálně na 2,08 %, a jsou tak stále na rekordně nízkých hladinách. Objem hypoték se navzdory prázdninovému měsíci drží vysoko.

Transakce platebními kartami KB stouplyv prvním pololetí o 7%

Společnost: | Štítky: 19.08.2015

Komerční banka zaznamenala v letošním prvním pololetí dynamický nárůst transakcí realizovaných kartami Komerční banky. Meziročně došlo k nárůstu o 7 % na rekordních 90 miliard Kč. Největší část, více než 57 miliard Kč, připadla na výběry z bankomatů. Patrné je i další rozevírání nůžek mezi průměrným výběrem z bankomatu a průměrnou platbou u obchodníka. Zatímco v prvním případě došlo k meziročnímu nárůstu o 2 % na 4 570 Kč, ve druhém to byl pokles o devět procent na 806 Kč. Naopak co do počtu transakcí realizovaných kartami Komerční banky v tuzemsku je patrné výrazné převýšení počtu transakcí u obchodníků oproti výběrům z bankomatů (25,7 % na bankomatech, 71,6 % u obchodníků a 2,7 % u internetových obchodníků).

Strukturované financování v Komerční bance vede Jan Pokorný

Společnost: | Štítky: 17.08.2015

Jan Pokorný, který působil do minulého roku jako předseda představenstva a generální ředitel Modré pyramidy stavební spořitelny, byl k 1. srpnu 2015 jmenován výkonným ředitelem pro Strukturované financování Komerční banky. Jeho hlavní zodpovědností bude vybudovat a řídit platformu zaměřenou na oblast strukturovaného a klubového financování, exportního financování, financování nemovitostí a energetiky.

Modernizace teplárny v Plané vrcholí čištěním parovodu

Společnost: | Štítky: 14.08.2015

V Plané nad Lužnicí vrcholí projekt celkové rekonstrukce teplárny, která se stane po dokončení investic přesahujících 1,4 miliardy korun jedním z nejmodernějších provozů s výrobou energií v České republice. Teplárna významně sníží produkovanou ekologickou zátěž – po dokončení projektu poklesnou emise oxidu siřičitého, oxidu dusíku a prachu o téměř 80 % oproti stavu před rekonstrukcí.

K přihlášení do mobilního bankovnictví KB stačí otisk prstu

Společnost: | Štítky: 12.08.2015

Pouze otiskem prstu se nyní lze jednoduše a rychle přihlásit do aplikace Mobilní banka od Komerční banky. Tato technologická novinka je zatím dostupná pro telefonní přístroje společnosti Apple s operačním systémem iOS, a to konkrétně pro modely iPhone 5S, iPhone 6 a iPhone 6 Plus. Pro autorizaci transakcí bude nutné nadále zadávat heslo.

Pokračuje spolupráce Komerční banky se svazem měst a obcí ČR

Společnost: | Štítky: 11.08.2015

Komerční banka (KB) a Svaz měst a obcí ČR (Svaz) uzavřely další tříletou smlouvu o spolupráci. Stvrzuje tradičně dobré vztahy mezi bankovní institucí a organizací, která hájí zájmy českých měst a obcí. Pokračování spolupráce má přispět k rozvoji samospráv, posílit znalosti zastupitelů v oblasti financování a bankéřů v oblasti veřejné správy.

10 000 českých dětí čeká na náhradní rodinu

Společnost: | Štítky: 31.07.2015

Dobrá rodina, o.p.s. ve spolupráci s hlavními partnery startuje intenzivní kampaň na podporu náhradní rodinné péče s názvem Děti do rodin. Cílem kampaně je nejen podpora pěstounské péče, ale také iniciace koncepční změny celého systému péče o děti v ohrožení v České republice. Outdoorová kampaň je prvním krokem, který bude následovat komunikace na sociálních sítích a dalšími formami. Cílem kampaně je pomoci 10 000 českých dětí, které tráví své dětství v kojeneckých ústavech a dětských domovech, aniž by poznaly zázemí rodiny.

Makroekonomická prognóza Komerční banky

Společnost: | Štítky: 30.07.2015

Silný růst ekonomiky tažený domácí poptávkou, ruku v ruce s tím zrychlující inflace a narůstající přebytek běžného účtu platební bilance – to jsou faktory, kvůli kterým se koruna poprvé od zavedení kurzového režimu dostala tak blízko hladiny kurzového závazku, že donutila ČNB v průběhu července přímo vstoupit na trh. A na základě naší aktualizované makroekonomické prognózy se domníváme, že přítomnost centrální banky na tuzemském devizovém trhu nebude v dalších měsících a čtvrtletích ojedinělou záležitostí.

GEFCO posiluje námořní přepravu s Čínou

Společnost: | Štítky: 27.07.2015

V uplynulém roce zaznamenala společnost GEFCO zvýšený zájem o námořní přepravu zboží z Číny do České republiky. Objem přepraveného zboží stoupl o 40 %, přičemž převahu měl import zboží do České republiky. Pozitivní trend ale zaznamenal také vývoz zboží do Číny. Kromě celokontejnerové přepravy zaznamenala společnost GEFCO zvýšený zájem také o individuální přepravu zboží prostřednictvím sběrné služby.

Počet dlužníků v prodlení klesá ve všech krajích ČR

Společnost: | Štítky: 22.07.2015

Počet osob v prodlení s úhradou svých splatných závazků zapsaných v Registru fyzických osob sdružení SOLUS klesl již třetí čtvrtletí v řadě. K 30. červnu 2015 evidovalo Sdružení v Registru fyzických osob dluh po splatnosti u 8,10 % dospělých obyvatel ČR (ve srovnání s 8,18 % k 31. 3. 2015).

Fincentrum Hypoindex červen 2015: objemy na absolutním rekordu

Společnost: | Štítky: 22.07.2015

Během června nerostly jen teplotní rekordy, ale také ty hypoteční. I když úrokové sazby u hypoték zůstávají stejné jako minulý měsíc, objemy a počty dosáhly svých nejvyšších hodnot. Zásluhu na tom mají hlavně zprávy, že úrokové sazby pravděpodobně brzy 

Češi jsou při přihlašování do internet. bankovnictví opatrnější

Společnost: | Štítky: 20.07.2015

Většina klientů bank využívající internetové bankovnictví si uvědomuje riziko možného odcizení a zneužití přihlašovacích údajů. Čtyři pětiny uživatelů jsou při práci se svým počítačem, po upozornění na nebezpečí phishingu v posledním roce, opatrnější. Přesto zůstávají některé rizikové oblasti podceňované, jako například sledování historie přihlašování do internetového bankovnictví nebo nekontrolovaný přístup dětí na počítač. Tyto hlavní závěry vyplývají z průzkumu, který pro Komerční banku zpracovala agentura IPSOS. Průzkumu se zúčastnilo 1050 respondentů z celé České republiky

SEPA inkasa napříč Evropou jsou nyní mimořádně výhodná

Společnost: | Štítky: 13.07.2015

Komerční banka nabízí svým klientům SEPA inkasa za mimořádně výhodných cenových podmínek. Za příchozí SEPA inkaso uhradí klient KB jen 145 Kč, na straně plátce je to 195 Kč. Částky do jakékoli země podporující SEPA inkaso jsou fixní bez ohledu na výši platby

V inovační soutěži „Dejte hlavy dohromady“ vyhrál tým z VŠE

Společnost: | Štítky: 30.06.2015

Letošní ročník soutěže zaměřené na inovační projekty „Dejte hlavy dohromady“ ovládl tým studentů z Vysoké školy ekonomické v Praze - Young sharks. Vítězný projekt zahrnoval nejen komplexní komunikační strategii pro segment youngsters včetně nových produktů, ale také vlastní reklamní video a letáky. Vítězný tým získal poukazy na nákup elektroniky ve společnosti Electro World v hodnotě 10.000 Kč pro každého člena.

Češi v zahraničí stále nejčastěji platí v hotovosti

Společnost: | Štítky: 25.06.2015

Podle výsledků průzkumu, který pro Komerční banku zpracovala agentura IPSOS, je nejčastějším způsobem plateb v zahraničí hotovost. Tuto formu upřednostňují tři čtvrtiny dotázaných (73,8 %). Jen čtvrtina Čechů dává přednost platební kartě. Hotovost upřednostňují zejména mladí lidé a lidé se základním vzděláním (80 %). Průzkumu se zúčastnilo 1050 respondentů z celé České republiky.

V téměř 250 tis. českých rodin s jedním či více dětmi chybí otec

Společnost: | Štítky: 19.06.2015

Dle údajů Českého statistického úřadu žije v české republice 518 tisíc neúplných rodin. Z toho zhruba polovina jsou rodiny s jedním, nebo více dětmi. Ve většině z těchto rodin žije matka s dětmi a absentuje otec. Matky samoživitelky pečující o závislé děti jsou často ohroženy příjmovou chudobou a sociálním vyloučením. Červnová oslava dne otců by tedy měla být zároveň oslavou úplných rodin.

Komerční banka tradičně ožije svátkem hudby

Společnost: | Štítky: 17.06.2015

Již tradičně se 19. června 2015 prostory centrály Komerční banky promění v koncertní síň. Banka, stejně jako celá skupina Société Générale, je dlouhodobým podporovatelem kvalitních uměleckých projektů. Proto se aktivně podílí i na mezinárodní hudební akci Svátek hudby (La Fête de la Musique), která se koná u příležitosti letního slunovratu a těší se oblibě veřejnosti ve více než 110 zemích světa.

KB: Na prázdniny bez poplatku za výběry i vklady v cizí měně

Společnost: | Štítky: 09.06.2015

Klienti Komerční banky z řad občanů mohou již trvale vybírat a vkládat cizí měnu na svých korunových účtech a na účtech v jiné měně bez poplatku. Komerční banka se snaží touto nabídkou vycházet vstříc svým klientům, kteří cestují do zahraničí a potřebují s sebou hotovost.

KB ve spolupráci s EIB podpoří zaměstnávání mladých

Společnost: | Štítky: 04.06.2015

Komerční banka a Evropská investiční banka (EIB) uzavřely smlouvu, která umožní i nadále podporovat zaměstnavatele mladých pracovníků do 30 let. Pro klienty Komerční banky je nyní v programu EuroPremium Young připraveno 1,9 miliardy korun (70 milionů EUR). Firmy po splnění jednoduchých kritérií získají zvýhodněnou úrokovou sazbu, která je nižší o 0,3 % p.a. v porovnání s tržním úrokem.

KB poskytne klientům zvýhodněné úvěry EuroInovace

Společnost: | Štítky: 28.05.2015

Komerční banka nabízí firemním klientům úvěr EuroInovace s výhodnějšími parametry. Prostřednictvím nově uzavřeného kontraktu s Evropským investičním fondem (EIF) došlo ke zlepšení podmínek celého programu a k navýšení objemu financování pro nadcházející dva roky o 4,2 miliardy Kč. Jedná se o nejvyšší částku určenou pro české banky. V rámci tohoto programu KB v uplynulém období alokovala na podporu inovativních projektů klientů již více než 3 miliardy Kč.

KB má jednostránkové sazebníky pro občany a podnikatele

Společnost: | Štítky: 27.05.2015

Souhrn nejvyužívanějších služeb Komerční banky včetně informace, zda jsou zdarma či zpoplatněny, nyní klienti zjistí z nových jednostránkových sazebníků. Klienti z řad občanů, ale také podnikatelů a malých firem, nyní jednoduchou a přehlednou formou zjistí, jaká je poplatková politika KB v případě běžných účtů, platebních karet, bezhotovostních plateb nebo SEPA plateb. Nové základní sazebníky jsou klientům kdispozici na webových stránkách Komerční banky www.kb.cz.

Na stagnujícím trhu hlásí Fincentrum rekordní výsledky

Společnost: | Štítky: 27.05.2015

V prvním čtvrtletí letošního roku dosáhlo Fincentrum nejlepší kvartální výsledky z běžné činnosti ve své patnáctileté historii. Tržby v České republice a na Slovensku vzrostly meziročně o 9 % na 365 milionů korun. Díky robustnímu růstu ziskovosti překročilo vlastní jmění Fincentra hranici 1 miliardy korun.

Specializovaný software chrání klienty KB před phishingem

Společnost: | Štítky: 21.05.2015

První výsledky specializovaného bezpečnostního softwaru Trusteer Rapport, určeného pro klienty Komerční banky, překonaly očekávání. O více než 90 % se snížil počet přihlášení do internetového bankovnictví ze zavirovaných počítačů. Speciální software IBM Trusteer Rapport, který zvyšuje ochranu klientského počítače a minimalizuje riziko zneužití přihlašovacích údajů do internetového bankovnictví, si od 4. března 2015 bezplatně stáhlo přes 40 tisíc klientů Komerční banky.

Fincentrum Hypoindex duben 2015: sazby znovu klesly

Společnost: | Štítky: 20.05.2015

V dubnu průměrná úroková sazba u hypotečních úvěrů znovu klesla, a to na 2,11 procenta. Jenže zprávy o nízkých sazbách už nikoho nepřekvapí. Ve čtvrtém měsíci letošního roku klesly jak počty, tak i objemy hypoték.

IKS investiční manažer

Společnost: | Štítky: 20.05.2015

Novou službu – IKS Investiční manažer - určenou veřejnosti i korporátním klientům uvedla na trh Investiční kapitálová společnost KB (IKS KB). IKS Investiční manažer je moderní produkt správy klientského portfolia. Klient přenechává starosti se složením svého investičního portfolia na odbornících, kteří průběžně vyhodnocují situaci na trzích a podle aktuálního vývoje upravují skladbu cenných papírů. Minimální investice je 250 000 Kč.

Dobrá rodina rozsvítí v pátek „pražskou Eiffelovku“

Společnost: | Štítky: 14.05.2015

Dobrá rodina, o.p.s. na Den rodiny poděkuje též pěstounům. Společnost, jež se věnuje doprovázení pěstounů, školení nových i stávajících pěstounů a dalším službám pro děti, které nemohou vyrůstat ve vlastní rodině, chce upozornit, že péče pěstounů a zázemí jejich rodin mění každoročně život stovkám dětí. Právě na jejich počest se rozsvítí Petřínská rozhledna v pátek žlutou barvou, barvou symbolizující rodinu.

KB spouští třetí ročník programu „Nastartujte se“

Společnost: | Štítky: 13.05.2015

Komerční banka ve spolupráci s Asociací malých astředních podniků aživnostníků ČR (AMSP ČR) spustila již třetí ročník úspěšného grantového programu pro začínající podnikatele − Nastartujte se. Až do 11. září mohou zájemci na stránkách www.nastartujtese.cz přihlašovat zajímavé podnikatelské plány, videa a nově také promovat své produkty a služby.

KB vzrostl počet klientů z řad občanů o 2 %

Společnost: | Štítky: 12.05.2015

Komerční banka zaznamenala ke konci letošního března meziroční nárůst celkového počtu klientů o 1,8 % na 1 630 000. Ještě dynamičtěji rostl počet klientů z řad občanů. V tomto případě činil meziroční vzestup více než dvě procenta a KB obsluhovala ke konci března již 1 374 000. Dalších 256 000 zákazníků bylo z řad podnikatelů, firem a korporací (včetně obcí a sdružení).

Úrok u osobního úvěru KB spadl na 7,9 % p. a.

Společnost: | Štítky: 11.05.2015

Od května Komerční banka snížila úrokové sazby Osobního úvěru, takže ho lze získat již se sazbou od 7,9 % p. a. (RPSN od 8,2 % p.a.). Navíc výrazně zjednodušila a zrychlila schvalovací proces. Klient může mít peníze k dispozici na svém účtu již za 30 minut. Například u úvěru ve výši 100 tisíc Kč se splatností šest let činí měsíční splátka po celou dobu splácení pouze 1800 Kč.

Sdružení SOLUS má nové vedení

Společnost: | Štítky: 07.05.2015

Členské společnosti zvolily na příští dva roky předsedu a místopředsedy Rady sdružení SOLUS, která je řídícím a statutárním orgánem Sdružení. Cílem vedení je, aby sdružení SOLUS i nadále přispívalo k ochraně členských společností a jejich klientů v jejich vzájemných smluvních vztazích, vzdělávalo spotřebitele v oblasti financí a především přispívalo svojí činností k prevenci, neboť prověření platební schopnosti klienta je vždy lepším řešením, než nákladné a méně efektivní řešení neuhrazených závazků formou exekucí a soudních řízení.

GEFCO nemyslí jen na přepravu, ale také na své okolí

Společnost: | Štítky: 05.05.2015

Společnost GEFCO je na českém trhu většinou zmiňována v souvislosti s jejími obchodními projekty, jako jeden z pěti nejvýznamnějších poskytovatelů přepravních a dalších logistických služeb. Kromě toho ale celá společnost podporuje také vybrané projekty v rámci své vnitřní politiky společenské odpovědnosti.

Makroekonomická prognóza KB

Společnost: | Štítky: 04.05.2015

České hospodářství letos poroste nejrychleji za posledních osm let. Hlavním tahounem české ekonomiky letos bude stejně jako vloni domácí poptávka. Hospodářský růst povede kdalší tvorbě pracovních míst a poklesu nezaměstnanosti, výraznější mzdovou akceleraci uvidíme v roce 2016. Inflace zůstane v průměru na nízkých hodnotách loňského roku. Protože se ale jádrová inflace bude nacházet bezpečně v kladných číslech, nepředpokládáme změnu v měnové politice. Na charakteru intervenčního režimu včetně intervenční úrovně 27,00 CZK/EUR by se letos nic změnit nemělo.*********

Fincentrum Reality zvyšuje bezpečnost svých klientů

Společnost: | Štítky: 29.04.2015

Až tři čtvrtiny realitních kanceláří v Česku nedodržují pravidlo oddělených účtů pro rezervační poplatek, provizi nebo chod společnosti. Jedině důsledné oddělení finančních prostředků klienta od vlastních peněz realitní kanceláře přitom zajišťuje bezpečnost klienta při realitních transakcích. Fincentrum Reality přichází v tomto směru s dalším zpřísněním svých interních pravidel.

Pozitivní trend potvrzen: dlužníků v Registru SOLUS opět ubylo

Společnost: | Štítky: 27.04.2015

Ke konci 1. čtvrtletí 2015 evidovalo sdružení SOLUS ve svém Registru fyzických osob dluh po splatnosti u 8,18 % dospělých obyvatel ČR (ve srovnání s 8,23 % k 31. 12. 2014). K poklesu počtu osob, které nejsou schopny plnit své závazky u členů sdružení SOLUS, tak došlo již ve druhém čtvrtletí v řadě.

SEPA inkaso v KB - inkaso napříč Evropou

Společnost: | Štítky: 27.04.2015

Komerční banka je první bankou v České republice, která svým klientům nabízí od 27. dubna 2015 SEPA inkaso v plném rozsahu. Doposud nebylo možné zadávat v jedné bance jak odvolatelné spotřebitelské inkaso pro příjemce plateb (platební schéma CORE), tak i neodvolatelné inkaso pro podnikatele (platební schéma B2B). Komerční banka nyní svým klientům umožňuje odesílat i přijímat platby prostřednictvím SEPA inkasa z jednoho eurového účtu napříč Evropou do/ze zemí, které podporují SEPA inkaso.

SGEF získala 2,7 mld kč na zvýhodněné financování

Společnost: | Štítky: 24.04.2015

Leasingová společnost Société Générale Equipment Finance v České republice a Rozvojová banka Rady Evropy (CEB) uzavřely v březnu 2015 smlouvu na podporu financování investic malých a středních podniků, měst a obcí. K očekávaným efektům zvýhodněného financování patří tvorba nových pracovních míst nebo jejich zachování ve veřejných i soukromých společnostech v Česku a na Slovensku.

Valná hromada KB schválila dividendu ve výši 310 kč na akcii

Společnost: | Štítky: 23.04.2015

Akcionáři Komerční banky na dnešní valné hromadě svým hlasováním potvrdili návrh představenstva banky na schválení podílu na zisku k rozdělení mezi akcionáře (dividendy) za rok 2014 ve výši 310 korun na jednu akcii.

Šéf GEFCO Luc Nadal na oficiální návštěvě České republiky

Společnost: | Štítky: 23.04.2015

Na dvoudenní oficiální návštěvě České republiky byl ve dnech 16. a 17. dubna 2015 Luc Nadal, předseda představenstva skupiny GEFCO. Během své pracovní cesty se setkal se zaměstnanci společnosti a navštívil její jednotlivé pobočky, setkal se také se zástupci významných lokálních partnerů.

KB opět nabídne klientům program EIF na podporu inovací

Společnost: | Štítky: 15.04.2015

Komerční banka na začátku dubna uzavřela záruční smlouvu vprogramu InnovFin sEvropským investičním fondem (EIF). Prostřednictvím nového kontraktu umožní financování inovativních projektů klientů v objemu 4,2 mld. Kč (150 mil. EUR). Stejně jako v předchozím období jde o nejvyšší částku pro nové úvěry, kterou EIF v rámci programu na sdílení rizik v České republice poskytnul.

Fincentrum již 15 let rozvíjí trh finančního poradenství

Společnost: | Štítky: 14.04.2015

Fincentrum slaví v dubnu 15 let od svého založení. Od roku 2000 dokázalo přicházet s novými myšlenkami a měnit trh finančního poradenství v ČR a na Slovensku. Díky zkušeným finančním poradcům, kvalitě a nezávislosti finančního poradenství atakuje Fincentrum pozici jedničky na českém trhu.

Změny ve vedení skupiny Komeční banky

Společnost: | Štítky: 13.04.2015

Roli generální ředitelky společnosti ESSOX převezme k 1. květnu 2015 Jana Hanušová, dosavadní poradkyně generálního ředitele pro synergie Skupiny Komerční banky a Société Génerale. Renaud Stern, současný generální ředitel společnosti ESSOX, se stane členem vedení Retailového bankovnictví Société Génerale ve Francii, kde povede Obchodní divizi.

KB Penzijní společnost nemá již 5 let v řadě přemožitele

Společnost: | Štítky: 13.04.2015

KB Penzijní společnost (KB PS) získala pro rok 2015 již pátý titul „Nejlepší penzijní fond v ČR“ v řadě. Toto prestižní ocenění uděluje britská agentura Global Banking & Finance Review, která rovněž patří mezi světově nejnavštěvovanější online časopisy o mezinárodním bankovnictví a finančním sektoru. V tomto ocenění nenašla KB Penzijní společnost přemožitele již od roku 2011!

KB prodloužila spolupráci s Asociací soukromého zemědělství ČR

Společnost: | Štítky: 09.04.2015

Komerční banka a Asociace soukromého zemědělství ČR (ASZ ČR) navázaly na loňskou spolupráci a podepsaly smlouvu o partnerství i na rok 2015. Cílem spolupráce je podpora soukromých zemědělců v oblastech, které jsou pro ně a jejich budoucnost důležité.

KB zjednodušila hypotéku na výstavbu a rekonstrukci

Společnost: | Štítky: 09.04.2015

Komerční banka nevyžaduje u Hypotéky se zálohovým čerpáním dokládání faktur za stavební práce a materiál. Pro klienty banky se výrazně zjednoduší administrativa spojená s výstavbou nebo rekonstrukcí rodinného domu.

Bezplatné vstupné do NG v Praze pro mladé financuje KB

Společnost: | Štítky: 02.04.2015

Národní galerie v Praze otevírá zcela zdarma svoje stále expozice pro děti a mládež do 18 let a studenty do 26 let. Dlouhodobý záměr bezplatného vstupného pro mladou generaci se podařilo naplnit ve spolupráci s Komerční bankou, která vstupenky za tuto část návštěvníků uhradí. Nulové vstupné se vztahuje jak na české, tak zahraniční návštěvníky, kteří Národní galerii v Praze navštíví v období od dubna do prosince 2015.

Zajištěný fond Optimo uzamkl výkonnost na 20,56 %

Společnost: | Štítky: 27.03.2015

Zajištěný fond Optimo v rámci pojištění Vital Invest od Komerční pojišťovny uzamkl po třech letech trvání výkonnost na 20,56 %, která ke splatnosti fondu v roce 2018 již nemůže být nižší.

SAZKA vstoupila mezi členy sdružení SOLUS

Společnost: | Štítky: 24.03.2015

Sdružení SOLUS přijalo mezi své členy společnost SAZKA a.s., která se stává se svou značkou SAZKAmobil devátým telekomunikačním operátorem ve Sdružení.

Fincentrum Hypoindex: úrokové sazby hypoték stále hledají dno

Společnost: | Štítky: 18.03.2015

Úrokové sazby u hypotečních úvěrů v únoru znovu klesly. Snad i díky nízkým sazbám stoupla průměrná výše hypotéky – lidé si díky dostupnějším splátkám půjčují vyšší částky, což by se jim mohlo po nějaké době vymstít.

KB nabízí při refinancování Profi úvěrem bonus až 25 tisíc kč

Společnost: | Štítky: 18.03.2015

Komerční banka v posledních měsících významně rozšířila nabídku pro malé firmy a podnikatele, kterým nově nabízí i možnost využít cenového zvýhodnění při čerpání Profi úvěru. Podnikatelům, kteří si do konce letošního dubna sjednají Profi úvěr, vrátí na splátkách úroků až 25 tisíc Kč. Nárok na finanční bonus má každý klient, který splní dvě jednoduché podmínky – řádně splácí a má běžný účet u Komerční banky.

Pavel Zúbek novou posilou komunikace KB

Společnost: | Štítky: 16.03.2015

Zástupcem vedoucího útvaru Komunikace Komerční banky se od 1. Března 2015 stal Pavel Zúbek. Mezi jeho zodpovědnosti bude mimo jiné patřit řízení strategie marketingové, interní a externí komunikace finanční skupiny KB/SG.

SGEF poskytla v roce 2014 financování v hodnotě 9,7 mld korun

Společnost: | Štítky: 11.03.2015

Société Générale Equipment Finance, trojka českého leasingového trhu, zvýšila celkovou pořizovací cenu v meziročním srovnání o 9,2 % na 9,7 miliard korun. Hlavními tahouny jejího růstu zůstávají segmenty, v nichž je tradičně nejsilnější, tedy stroje a zařízení (se 35% meziročním nárůstem) a dopravní technika (se zvýšením financovaného objemu o 12 %). Vlivem dotačních a rozvojových programů vzrostl podíl úvěrů v portfoliu společnosti o třetinu. Více než 41 % nově pořízených autobusů v portfoliu SGEF je financováno formou operativního leasingu, zatímco v roce 2013 to bylo 30 %.

FINEP úspěšně dokončil první etapu projektu v Mongolsku

Společnost: | Štítky: 23.02.2015

Kolaudací a předáním bytů do užívání skončila pro FINEP v Mongolsku první etapa výstavby bytů ve městě Erdenet. FINEP zde postupně postaví celkem 2 000 nových moderních bytů. První etapu výstavby tvoří 2 bytové domy s celkem 126 byty. Celková rozloha všech etap projektu je 44 hektarů, celková výše investice cca 2 miliardy korun.

KB snížila sazby hypoték pod hranici dvou procent

Společnost: | Štítky: 19.02.2015

Komerční banka snížila úrokové sazby všech hypotečních úvěrů. V závislosti na typu úvěru a délce fixace se klesají úrokové sazby o 0,1 až 0,5 procentního bodu. U hypotečního úvěru Klasik mohou získat klienti Komerční banky při fixaci úrokové sazby na 3 až 5 let sazbu 1,99 % p.a.

Vedení Fincentra posílí Mario Drosc

Společnost: | Štítky: 09.02.2015

Mario Drosc nastoupí do vedení Fincentra v České republice a na Slovensku. V průběhu února bude jmenován místopředsedou představenstva, od 20. dubna 2015 bude i zástupcem generálního ředitele Petra Stuchlíka. Mario Drosc je další významnou osobností českého a slovenského bankovnictví, která se bude podílet na úspěšné „růstové story“ skupiny Fincentrum.

Nejlepším fondem roku 2014 se stal dluhopisový fond z nabídky ČS

Společnost: | Štítky: 04.02.2015

Společnost Fincentrum vyhlásila ve spolupráci s magazínem Forbes výsledky pátého ročníku analýzy domácího trhu podílových fondů Fincentrum & Forbes Investice roku. V odborném posouzení analytiků letos obstál nejlépe dluhopisový fond KBC Multi Interest CSOB CZK Medium.

Platební morálka klientů se ve 4. čtvrtletí 2014 zlepšila

Společnost: | Štítky: 02.02.2015

Ke konci roku 2014 evidovalo sdružení SOLUS ve svém Registru fyzických osob dluh po splatnosti u 8,23 % dospělých obyvatel ČR. To je sice jen nepatrně nižší číslo, než k 30. 9. 2014, ale po dvou čtvrtletních zhoršeních je to obrat k lepšímu.

Nová karta Business world vrátí z každé platby 1 %

Společnost: | Štítky: 02.02.2015

Komerční banka jako první v České republice přichází s novinkou pro podnikatele – kreditní kartou, díky níž lze získat zajímavé úspory. Z každé platby Kartou Business World, vyvinutou ve spolupráci se společností MasterCard, připíše Komerční banka klientovi odměnu ve výši 1 %. Noví držitelé karty mohou navíc až do konce května soutěžit o Peugeot 308 SW a další hodnotné ceny.

Češi porovnávají bydlení dnes a před rokem 89

Společnost: | Štítky: 02.02.2015

Společnost FINEP ve spolupráci s výzkumnou agenturou Stem Mark realizovala v těchto dnech průzkum, ve kterém se zajímala o to, jak po dvaceti pěti letech od Sametové revoluce Češi vnímají svou situaci s bydlením. Je snazší sehnat si byt? Je dostupnější? A žijí v lepším standardu?

Společnost GEFCO otvírá nové logistické centrum

Společnost: | Štítky: 01.02.2015

Společnost GEFCO Česká republika otvírá v těchto dnech nové logistické centrum v Jažlovicích u Prahy. Sloučí do něj své logistické aktivity, které v oblasti poskytuje. Díky optimalizaci provozu v novém centru dojde k zefektivnění služeb pro klienty a také k ekonomickým úsporám.

Makroekonomická prognóza KB

Společnost: | Štítky: 28.01.2015

České hospodářství letos bude pokračovat v trendech minulého roku. I letos bude hlavním tahounem české ekonomiky domácí poptávka stimulovaná nadále uvolněnou měnovou politikou, fiskálním impulsem a pozitivním nabídkovým šokem v podobě výrazně nižších cen ropy a jejích produktů. Pád cen ropy bude stát zatím, že Česká ekonomika bude po první tři čtvrtletí roku bojovat s deflací. Protože se ale jádrová inflace bude nacházet bezpečně v kladných číslech, nepředpokládáme změnu v měnové politice. Na charakteru intervenčního režimu včetně intervenční úrovně 27,00 CZK/EUR by se letos nic změnit nemělo.

Fincentrum Hypoindex: závěr roku srazil ceny hypoték na 2,37 %

Společnost: | Štítky: 21.01.2015

Kdo se domníval, že po listopadovém rekordu nebudou mít sazby u hypotečních úvěrů kam klesat, hodně se spletl. Prosinec rozhodně nebyl nudným zakončením roku 2014. Průměrná úroková sazba u hypoték znovu klesla a ne o málo, spadla až na 2,37 procenta.

Češi a bydlení v roce 2015?

Společnost: | Štítky: 21.01.2015

Co chystají Češi v roce 2015 v oblasti bydlení? Chtějí se zaměřit na koupi nového bytu, domu, nebo raději budou rekonstruovat? A kolik do bydlení chtějí dát peněz? Na to se zaměřil průzkum veřejného mínění agentury Stem Mark, realizovaný exklusivně pro společnost FINEP.

Pozor na maďarský logistický trhu, varuje společnost GEFCO

Společnost: | Štítky: 20.01.2015

Již od počátku roku 2015 platí zásadní změny v maďarské legislativě, které se zásadně dotýkají také českých přepravců či výrobních společností. Jak se ukazuje, mnoho společností stále o těchto změnách neví, nebo neví, jak na ně reagovat. Společnost GEFCO proto připomíná, že od 1. ledna 2015 vstoupila v Maďarsku platnost oznamovací povinnost spojená se silniční přepravou zboží.

Rok 2014 uzavřel FINEP s dobrými výsledky, čeká růst

Společnost: | Štítky: 12.01.2015

Rok 2014 byl pro FINEP v oblasti rezidenční výstavby nových bytů v porovnání s předchozím rokem růstovým. Tržby společnosti FINEP měřeno nominální hodnotou kupních cen prodaných bytů meziročně vzrostly o 7,5%. FINEP se v uplynulém roce soustředil také na akvizice – koupil přední českou realitní společnost Maxima Reality, v Bratislavě dům nábytku Atrium. V roce 2015 FINEP spustí prodej 5 nových etap v rámci stávajících lokalit a rozvojových území v Praze, což představuje přibližně 500 nových bytů. Investice společnosti FINEP do nové rezidenční výstavby v Praze se tedy budou pohybovat v řádu cca 1,5-1,7 mld. Kč.

Expresradio a rádio Classic FM mění majitele, koncovým vlastníke

Společnost: | Štítky: 01.01.2015

Společnost Voice of Prague, s.r.o. uzavřela dohodu o převzetí rozhlasových stanic Expresradio a Classic FM od německého mediálního koncernu Rheinisch-Bergische Verlagsgesellschaft mbH (RBVG). Za společností Voice of Prague stojí Petr Stuchlík, spoluzakladatel finančně-poradenské společnosti Fincentrum, ale také dlouholetý šéf obchodu digitálních médií v MAFRA a.s. (iDNES.cz, TV Óčko, rádia a další tituly). Transakci musí ještě schválit Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.

Společnost GEFCO posiluje své kapacity úpravy vozidel

Společnost: | Štítky: 16.12.2014

Společnost GEFCO, přední globální logistická společnost v České republice, posiluje kapacity svých služeb v oblasti postprodukční úpravy vozidel. V rámci nich poskytuje svým zákazníkům například možnost lakování specifických náhradních dílů, polepy vozů, jejich dispoziční úpravu, či montáž doplňkového vybavení (například vyhřívání sedadel, montáž navigace apod.).

Dočasné snížení cel na dovoz ukrajinského zboží do EU

Společnost: | Štítky: 16.12.2014

Společnost GEFCO připomíná všem dovozcům, že dočasné snížení cel na dovoz ukrajinského zboží do EU vstoupilo 23. dubna 2014 v platnost. O tomto kroku rozhodl již dříve Evropský parlament ve snaze snížit hospodářské důsledky současné krize na Ukrajině.

Společnost GEFCO představila nového manažera

Společnost: | Štítky: 16.12.2014

Společnost GEFCO v těchto dnech představila nového manažera, který bude zodpovědný za její pobočku na pražském letišti. Jiří Říha (33 let) věří, že se mu podaří v dalších měsících navýšit kapacitu přepravovanou pod značkou GEFCO leteckou cestou. V tomto ohledu vidí budoucnost především v rozvíjejících se regionech Jižní Ameriky, Asie a Středního Východu, ale také v Rusku, především v jeho vzdálenějších oblastech. V předmětech přepravy bude mít i nadále významnější úlohu oblast IT, aerospace, měřících přístrojů či náročných materiálů.

Rusko a Čína v dalších letech posílí ve vzájemném obchodu s ČR

Společnost: | Štítky: 16.12.2014

Během uplynulých 8 let se v České republice výrazně navýšil dovoz i vývoz zboží. Ačkoli v obou případech kontinuálně rostlo množství přepraveného zboží ve všech regionech, s patrným propadem v době ekonomické krize, nejrychleji stoupají oblasti států SNS nebo Číny. Ukázaly to aktuální statistické údaje, které prezentovala společnost GEFCO na základě analýzy dat poskytnutých ČSÚ. Ty také naznačují trendy, jak se bude nadále vyvíjet doprava z a do České republiky.

Dovozu i vývozu zboží se daří, pozitivní je i trend

Společnost: | Štítky: 16.12.2014

Společnost GEFCO analyzovala statistické údaje ČSU o dovozu a vývozu zboží z České republiky. Mimo jiné z nich vyplývá, že během šesti let (2006 až 2012) vývoz ale i dovoz zboží kontinuálně narůstal. Z dlouhodobého hlediska přitom převyšuje vývoz zboží nad dovozem do ČR a tento trend by měl i nadále pokračovat.

Busta Václava Havla je již na cestě do amerického Kongresu

Společnost: | Štítky: 16.12.2014

Přepravu netradiční zásilky zajišťovala dnes společnost GEFCO. Zásilka malá co do rozměru i váhy měla o to významnější rozměr symbolický. Nejprve prostřednictvím silniční přepravy a následně letecky GEFCO přepravilo pozlacenou bustu prvního českého presidenta Václava Havla do amerického Washingtonu D. C., kde bude umístěna v prostorách amerického Kongresu.

Pětina českých společností zbytečně utrácí za logistické služby

Společnost: | Štítky: 16.12.2014

Společnost GEFCO v těchto dnech realizovala rozsáhlý průzkum mezi českými výrobními společnostmi, které využívají logistických služeb. Zjišťovala nejen současný význam logistiky pro jejich existenci, ale také předpoklady do budoucna a potřeby, které jsou s přepravními službami spojené.

Busta Václava Havla je již na cestě do amerického Kongresu

Společnost: | Štítky: 16.12.2014

Přepravu netradiční zásilky zajišťovala dnes společnost GEFCO. Zásilka malá co do rozměru i váhy měla o to významnější rozměr symbolický. Nejprve prostřednictvím silniční přepravy a následně letecky GEFCO zajistilo přepravu pozlacené busty prvního českého presidenta Václava Havla do amerického Washingtonu D. C., kde bude umístěna v prostorách amerického Kongresu.

Sběrná služba získává na důležitosti

Společnost: | Štítky: 16.12.2014

V uplynulých měsících realizovala výzkumná agentura B-inside exklusivně pro společnost GEFCO výzkum mezi českými společnostmi, které dopravních služeb využívají. V rámci něho se zaměřila také na sběrnou službu.

Analýza GEFCO: přeprava po železnici v ČR stále klesá

Společnost: | Štítky: 16.12.2014

Společnost GEFCO analyzovala statistické údaje o železniční přepravě v České republice. Jak se ukazuje, od roku 1994 železniční síť není v České republice optimálně využívána a objemy přepraveného zboží po železnici se stále zmenšují. Železniční přeprava přitom patří mezi ekologicky a energeticky nejméně náročné druhy přepravy.

GEFCO vysílá na trať Praha – Brno unikátní road train

Společnost: | Štítky: 16.12.2014

Společnost GEFCO v těchto dnech zahájila provoz nové kamionové soupravy „road train“, která bude denně dopravně obsluhovat její pobočky v Jažlovicích u Prahy a v Brně. Souprava, která umožní převoz až trojnásobného množství zboží oproti běžným kamionům, přináší nejen ekonomické a logistické výhody klientům, ale je také výrazně šetrná k životnímu prostředí.

Výpisy z Registru fyzických osob odesílá SOLUS častěji přes SMS

Společnost: | Štítky: 11.12.2014

Svou platební morálku a historii kontroluje v negativním registru SOLUS stále více občanů. Počet elektronických výpisů zaslaných prostřednictvím SMS již od roku 2012 překračuje počet výpisů zaslaných v tradiční papírové formě. Také proto spustilo sdružení SOLUS nový web www.SMSVypis.cz.

FINEP vítá návrh ČNB na stropování hypoték v ČR

Společnost: | Štítky: 28.11.2014

Česká národní banka oznámila, že od začátku roku 2015 ztíží přístup žadatelů ke 100procentím hypotékám. Společnost FINEP tento krok vítá jako cestu k ochraně samotných spotřebitelů a další kultivaci realitního trhu.

České firmy utrácejí zbytečně mnoho za logistické služby

Společnost: | Štítky: 26.11.2014

Téměř 9 milionů korun činí průměrné náklady výrobních společností v České republice na logistické služby. To je až 1,5 % obratu společností. Vyplývá to z průzkumu, který v těchto dnech realizovala společnost GEFCO.

Závazek po splatnosti v registru SOLUS má 8,24% dospělé populace

Společnost: | Štítky: 20.11.2014

Počet obyvatel ČR evidovaných se závazkem po splatnosti v negativním registru SOLUS se ve třetím čtvrtletí zvýšil ve všech krajích České republiky. K 30. září 2014 evidovalo sdružení SOLUS závazky po splatnosti u 8,24 % dospělé populace ČR (oproti 8,07 % k 30. červnu 2014). Fakticky se tak zvýšil počet osob zapsaných v negativním registru sdružení SOLUS o několik tisíc osob.

Fincentrum Hypoindex: úrokové sazby pokořily další minimum

Společnost: | Štítky: 19.11.2014

Úrokové sazby u hypoték jsou opět nejníže v historii a je pravděpodobné, že stále nedosáhly svého dna. V říjnu průměrná úroková sazba u hypotečních úvěrů klesla na 2,51 procenta. Financování nákupu či rekonstrukce nemovitosti s hypotékou je tak nejvýhodnější v historii.

Bankou roku zvolena poprvé v historii ČSOB

Společnost: | Štítky: 13.11.2014

13. ročník ocenění Fincentrum Banka roku přinesl „malou senzaci“. Poprvé v historii se absolutním vítězem stala Československá obchodní banka. Po dvou druhých a dvou třetích místech se velikostí bilanční sumy největší banka v České republice dočkala prvního místa. Kromě hlavní ceny si ČSOB odnáší prvenství také v kategorii Privátní banka roku 2014.

Fincentrum Banka roku: nejhodnotnější značky bank a pojišťoven

Společnost: | Štítky: 07.11.2014

Přestože výsledky letošního ročníku ocenění Fincentrum Banka roku budou vyhlášeny až za týden, již nyní přichází organizátoři s novinkou – vůbec poprvé byl v České republice díky spolupráci s BRANDWORTH Valuation Advisers sestaven žebříček nejhodnotnějších značek bank a pojišťoven na českém trhu.

FINEP na Slovensku staví svůj tisící byt

Společnost: | Štítky: 06.11.2014

Společnost FINEP pokračuje ve svých aktivitách na slovenském realitním trhu. Poté, co nedávno oznámila nákup administrativní budovy Atrium, v těchto dnech zahájila výstavbu další etapy projektu Jégého alej v bratislavské čtvrti Ružinov.

Lodní doprava vzrůstá na významu, pro ČR je nejzajímavější Čína

Společnost: | Štítky: 05.11.2014

Jedna třetina výrobních společností v České republice využívá lodní dopravu, nejčastěji jako logistické spojení s Čínou. Vyplývá to z průzkumu, který realizovala společnost GEFCO mezi výrobními společnostmi s obratem nad 100 milionů korun ročně. Dosud výrazně převyšuje kontejnerová přeprava, svůj význam ale získává také balíková služba.

Fincentrum Hypoindex: průměrná sazba hypoték stále klesá

Společnost: | Štítky: 22.10.2014

Úrokové sazby u hypotečních úvěrů pokořily v září další rekord, ještě nikdy nebyly hypotéky tak levné. Navzdory očekáváním, že sazby budou stagnovat nebo mírně porostou, znovu průměrné sazby poskytnutých hypoték klesly ze srpnových 2,65 procenta na 2,54 procenta. Navíc se zdá, že sazby budou i nadále klesat.

Sdružení SOLUS varuje před podvodníky

Společnost: | Štítky: 01.10.2014

Sdružení SOLUS varuje před podvodným jednáním společnosti WEKOR media s.r.o., která provozuje internetové stránky ŘešímeRegistry.cz a nabízí odstranění záznamu z registru dlužníků.

Fincentrum Reality: Fiinance klientů na oddělených účtech

Společnost: | Štítky: 23.09.2014

Oddělené účty pro rezervační poplatek, pro provizi nebo pro chod společnosti – to jsou jen základní oblasti, kterými se odlišuje společnost Fincentrum Reality od jiných realitních kanceláří na tuzemském trhu. U většiny z hráčů na realitním trhu jsou všechny poplatky skládány na jeden účet, což se může promítnout do stability kanceláře s budoucím negativním dopadem na klienta. Tomu chce Fincentrum Reality oddělenými účty předejít.

Fincentrum Hypoindex: úrokové sazby znovu pokořily rekord

Společnost: | Štítky: 17.09.2014

V srpnu úrokové sazby u hypotečních úvěrů znovu poklesly. Nový rekord podle souhrnného ukazatele Fincentrum Hypoindex je 2,65 procenta. Zájem o hypotéky je ve srovnání s červencem letošního roku, ale i srpnem loňského roku, o mnoho nižší.

GEFCO personálně posiluje

Společnost: | Štítky: 17.09.2014

Společnost GEFCO Česká republika v těchto dnech získala výraznou posilu do svého týmu – na pozici manažera logistiky a pozemních přeprav nastoupil Bogdan Ionita, který se bude soustředit na rozvoj sběrné služby v regionu střední a východní Evropy.

Společnost GEFCO v 1Q 2014 posílila svou přítomnost v ČR

Společnost: | Štítky: 17.09.2014

Ekonomické výsledky společnosti GEFCO na českém trhu potvrzují, že i nadále posiluje svou pozici na místním trhu. Výkony společnosti překročily hranici 1,2 miliardy korun, vzrostl také provozní výsledek hospodaření.

DVA PROJEKTY Z PRAŽSKÉHO AKCELERÁTORU WAYRA CEE ZÍSKALY EXTERNÍ

Společnost: | Štítky: 17.09.2014

Pražský Akcelerátor Wayra CEE oznámil při včerejším setkání s investory významný úspěch. Z devíti projektů, které se účastní aktuální vlny programu podpory inovativních startupů, získaly hned dva z nich první externí investici. Wayra, jež patří k největším startup akcelerátorům na světě, otevírá inovativním a technologicky unikátním projektům dveře na globální trhy.

FINEP postavil na Proseku již 700 nových bytů

Společnost: | Štítky: 15.09.2014

Své desetileté působení v této lokalitě oslavila společnost FINEP zahájením prodeje dalších 100 bytů v projektu Prosek Park VII. Svůj domov zde k dnešnímu dni našlo 1500 lidí doslova z celé České republiky. Lokalita pražského Proseka se řadí dlouhodobě mezi velmi oblíbené lokality pro bydlení. Úspěšnost projektu potvrzuje rostoucí zájem zákazníků o nové, kvalitní a zároveň cenově přijatelné bydlení v kvalitních lokalitách v docházkové vzdálenosti od metra.

Fincentrum Hypoindex: počty i objemy hypoték klesají

Společnost: | Štítky: 20.08.2014

V prvním prázdninovém měsíci úrokové sazby u hypotečních úvěrů znovu mírně klesly. Průměrné sazby hypoték se podle Fincentrum Hypoindexu dostaly na 2,723 procenta. I když jsou úrokové sazby letos nižší než minulý rok, klientů ubývá. Může za to menší počet refinancovaných hypoték.

Češi se při koupi bytu stále více zaměřují na lokalitu bytu

Společnost: | Štítky: 24.07.2014

Lokalita, ve které se nachází, hraje stále důležitější roli při výběru bytu – hned po jeho ceně je nejdůležitější v rozhodovacím procesu. Lidé se přitom soustředí nejen na občanskou vybavenost, ale také na další aspekty daného místa. A ty hrají dnes větší význam, než například velikost bytu. Ukázal to průzkum společnosti Stem Mark, který realizovala pro společnost FINEP.

Fincentrum Hypoindex: úrokové sazby hypoték dosud klesají

Společnost: | Štítky: 16.07.2014

V červnu úrokové sazby u hypotečních úvěrů podle souhrnného ukazatele Fincentrum Hypoindex znovu klesly na rekordních 2,763 procenta. Meziměsíčně vzrostly objemy i počty uzavřených hypoték. V červnu lidé uzavřeli hypotéky v celkovém objemu za 15,205 miliard korun. Banky kvůli sjednání hypotečního úvěru navštívilo 8 938 klientů.

Rok 2014 bude soubojem „nízkonákladových“ a „tradičních“ bank

Společnost: | Štítky: 14.07.2014

Fincentrum zahájilo přípravy 13. ročníku ocenění Fincentrum Banka roku®. Oslovení členové odborné komise i analytici Fincentra předpovídají první „velký“ souboj nízkonákladových bank s těmi tradičními. Ty nízkonákladové ve výsledcích Fincentrum Banky roku výrazně pokulhávají – například v loňském roce bodovaly pouze ve dvou kategoriích. Zda tyto banky své skóre zlepší, rozhodne odborná porota 13. ročníku Fincentrum Banky roku v listopadu.

FINEP vstupuje díky Unicorn Systems do mobilních telefonů

Společnost: | Štítky: 20.06.2014

Společnost FINEP v těchto dnech představila novou podobu internetových stránek, určených výhradně pro mobilní zařízení. Stává se tak prvním developerem, který vychází vstříc svým klientům a umožňuje přehledně přistupovat ke kompletním informacím o aktuální nabídce ve svém portfoliu. Realizaci mobilních služeb umožňující vstup do světa mobilních telefonů zajistil iCom Vision, který je součástí Unicorn Systems.

Fincentrum Hypoindex: úrokové sazby opět poklesly

Společnost: | Štítky: 18.06.2014

Průměrná úroková sazba podle Fincentrum Hypoindexu v květnu opět poklesla na 2,808 procenta a připsala si tak další nový rekord.

Úroky z hypoték klesají

Společnost: | Štítky: 17.06.2014

Ukazatel Fincentrum Hypoindex v loňském roce dosáhl svého minima v prvním letním měsíci. Vzhledem k řadě marketingových akcí i vývoji sazeb na trhu lze očekávat, že v červnu úrokové sazby hypoték opět pokoří historická minima. Za poklesem sazeb stojí také stále vzdělanější zákazník bank – takový, který se již nespokojí pouze s jednou nabídkou od své banky, nebo využívá pomoci odborníků.

FINEP přichází s nabídkou rodinných domů

Společnost: | Štítky: 07.05.2014

Společnost FINEP představila v těchto dnech nové projekty rodinných domů v pražských Stodůlkách a Štěrboholech. Obě lokality patří již dlouhou dobu mezi vyhledávaná městská předměstí především pro rodiny s dětmi. Domy, které jsou v blízkosti metra, splňují nejen vysoké nároky na kvalitu zpracování, ale v jejich okolí je také široká občanská vybavenost. Z hlediska stavebního řešení i bytového vybavení jsou oba projekty provedeny ve vyšším standardu bydlení, které představuje atraktivní a především kvalitní bydlení za rozumnou cenu.

Fincentrum Hypoindex: úrokové sazby jsou nejnižší v historii

Společnost: | Štítky: 16.04.2014

Úrokové sazby u hypotečních úvěrů znovu klesly a dokonce padl historický rekord. V červnu minulého roku byla průměrná úroková sazba 2,95 procenta, letos v březnu byla tato hranice pokořena a ukazatel Fincentrum Hypoindex klesl na 2,93 procenta.

Společnost GEFCO představila své ekonomické výsledky za rok 2013

Společnost: | Štítky: 11.04.2014

Společnost GEFCO v těchto dnech představila své ekonomické výsledky za Českou republiku i celosvětově. Potvrdila v nich své přední místo na světovém logistickém trhu. Celkově společnost GEFCO dosáhla obratu 4 miliardy eur, v České republice překonala hranici 2 miliard korun.

Odborníci ocenili značku Fincentrum cenou Czech Superbrands 2014

Společnost: | Štítky: 02.04.2014

Společnost Fincentrum získala cenu Czech Superbrands Award 2014. Fincentrum se tak zařadilo jako jediná finančně-poradenská společnost mezi nejlepší značky na českém trhu. Udělením titulu Czech Superbrands ocenila odborná porota fakt, že spotřebitelé mají silné povědomí o značce Fincentrum v souvislosti s vysoce kvalitním finančním poradenstvím.

Byty jsou nejjistější investicí, shodují se manažeři

Společnost: | Štítky: 31.03.2014

Společnost FINEP se v uplynulých týdnech ptala vybraných českých manažerů, finančníků a analytiků na to, jak by nejlépe investovali své volné finanční prostředky. Ze seznamu 10 komodit se jako nejvhodnější a nejjistější investice přitom jeví nákup nemovitosti. Trend nákupu investičních bytů navíc ještě zesílil po intervenci ČNB do kurzu české koruny.

FINEP začíná s prodejem bytů nové etapy Kaskády Barrandov

Společnost: | Štítky: 25.03.2014

Společnost FINEP zahajuje v těchto dnech prodej nových bytů v šesté etapě projektu Kaskády Barrandov. V rámci projektu budou postaveny 2 bytové domy, ve kterých vznikne celkem 148 bytů v osobním vlastnictví. Unikátní lokalita s výborným spojením do centra města, ale také s optimálním zajištěním služeb a míst pro relaxaci v okolí činila již z předchozích etap velmi zajímavou možnost na pořízení bytu. Stejný zájem očekává FINEP také v případě nově prodávané etapy. Případní zájemci by proto neměli s koupí bytu dlouho otálet.

Fincentrum Hypoindex: hypoteční trh ožívá

Společnost: | Štítky: 19.03.2014

V únoru úrokové sazby u hypotečních úvěrů znovu klesly, ukazatel Fincentrum Hypoindex se snížil na 3,01 procenta. Oproti lednu ale vzrostl zájem o hypotéky. Do bank kvůli uzavření hypoteční smlouvy dorazilo v únoru o 1 600 klientů víc.

„Singles“ – nový fenomén bydlení ve velkých městech

Společnost: | Štítky: 06.03.2014

Do České republiky dorazil fenomén bydlení pro „singles“ – svobodné mladé lidi. Nová cílová skupina si postupně získává pozornost developerů především ve velkých městech. Kromě požadavků na specifickou velikost bytu a jeho dispozice se tato skupina soustředí také na architekturu domu, lokalitu a nadstandardní vybavení bytů. Každý rok se prodají stovky takových bytů a zájem o ně bude v dalších letech ještě narůstat.

Jak na daně u investičních bytů? Nezapomeňte na odpisy!

Společnost: | Štítky: 05.03.2014

V České republice si stále větší pozornost získávají byty pořizované jako výhodná investice, ať již jako forma ukládaní hotovosti, nebo zajištění na stáří (při nestabilitě důchodového systému). Takové byty jsou nejčastěji dále pronajímány. Společnost FINEP všechny majitele pronajímaných bytů nabádá, aby věnovali pozornost daňovým povinnostem s pronájmem bytu spojeným – mohou totiž ušetřit nemalé finanční částky a svou investici tím dále zhodnotit!

Fincentrum Hypoindex: v lednu nejméně hypoték za poslední 3 roky

Společnost: | Štítky: 19.02.2014

Přestože jsou úrokové sazby hypoték stále velmi nízké – aktuální ukazatel Fincentrum Hypoindex se jen nepatrně zvýšil na 3,08 procenta – zájem o hypoteční úvěry klesá. Důkazem jsou počty, ale i objemy lednových hypoték.

Fincentrum zvýšilo v roce 2013 obrat o 13 % na 1,375 miliardy Kč

Společnost: | Štítky: 19.02.2014

Fincentrum dokázalo v roce 2013 na stagnujícím trhu růst dvouciferným tempem. Konsolidovaný obrat v České republice a na Slovensku překonal 1,375 miliardy Kč, což představuje meziroční růst o 13 %, i když všichni významní konkurenti meziročně poklesli. Výborné výsledky přibližují firmu ke stanovenému cíli stát se na obou trzích do roku 2017 největší firmou v oboru finančního poradenství.

FINEP rozšiřuje nabídku oblíbeného družstevního bydlení o Prosek

Společnost: | Štítky: 19.02.2014

Společnost FINEP v těchto dnech zahájila prodej bytů v projektu Prosek Park VI. Jedná se o rezidenční dům, který nabídne 92 bytových jednotek v mnoha dispozicích s možností individuálních změn dle přání klientů, které si klienti mohou koupit bez hypotéky – dům patří totiž do nabídky družstevního bydlení, které v České republice získává znovu stále větší popularitu.

RRTV schválila prodej Expresradia a rádia Classic FM

Společnost: | Štítky: 05.02.2014

Společnost Voice of Prague, s.r.o. se od února stane majitelem známých pražských rádií Classic FM a Expresradio. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) včera totiž schválila převod 100 % obchodních podílů ve společnostech, které drží licence k vysílání obou rádií (RKR s.r.o. a 4S PRODUCTION, a.s.) na společnost Voice of Prague. Za novým vlastníkem rádií stojí Petr Stuchlík, spoluzakladatel finančně-poradenské společnosti Fincentrum. Po prodeji mediálního domu MAFRA se tak německá Rheinisch-Bergische Verlagsgesellschaft mbH (RBVG) - prodejce rádií - zbavila veškerých aktivit v České republice.

Nejlepším fondem se v roce 2013 stal J&T MONEY CZK

Společnost: | Štítky: 04.02.2014

Společnosti Fincentrum, PwC Česká republika a magazín Forbes představily výsledky čtvrtého ročníku analýzy Fincentrum & Forbes Investice roku. Letošním vítězem odborného hodnocení a zároveň nositelem titulu Investice roku 2013 se stal podílový fond J&T MONEY CZK otevřený podílový fond.

Fincentrum Hypoindex: hypoteční trh se v prosinci zastavil

Společnost: | Štítky: 22.01.2014

V porovnání s předchozím měsícem nedošlo v prosinci na hypotečním trhu k výrazným změnám. Úroková sazba mírně spadla na 3,06 procenta a objemy ani počty nedoznaly žádných velkých změn. Pro hypoteční úvěr přišlo do bank 8 175 klientů, což je pouze o 92 méně, než v předchozím měsíci. Podle souhrnného ukazatele Fincentrum Hypoindex byly objemy vyšší jen o 92 milionů korun. Celkově objemy za prosinec dosáhly hodnoty 13,501 miliard korun.

Hypotéky letos zdraží, měsíční splátky se zvýší o stovky korun

Společnost: | Štítky: 08.01.2014

Úrokové sazby hypotečních úvěrů v roce 2014 historická minima atakovat nebudou. Mírný růst sazeb, který odstartoval v polovině roku 2013, s velkou pravděpodobností setrvá i v roce 2014. Splátka dvoumilionové hypotéky se splatností 20 let by se mohla u nově sjednaných úvěrů zvýšit měsíčně o 200 až 500 korun.